Apple potwierdza: iPad 3 już 7 marca!

Apple potwierdza: iPad 3 już 7 marca!

Apple potwierdza: iPad 3 już 7 marca!
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
29.02.2012 12:24, aktualizacja: 29.02.2012 12:41

Amerykańscy dziennikarze otrzymali zaproszenie na konferencję organizowaną przez Apple 7 marca. Wynika z niego jasno, że gigant z Cupertino zaprezentuje nową generację iPada. Oto kilka najbardziej sprawdzonych informacji na temat Trójki.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Wszystko wskazuje na to, że iPad 3 otrzyma magiczną retina display, czyli znany z iPhone’a 4 i 4. wyświetlacz doskonałej rozdzielczości. Wystarczy porównać zdjęcie ekranu po lewej (z zaproszenia) oraz po prawej (zdjęcie wyświetlacza iPada 2).

Koledzy zza Oceanu pokusili się nawet o analizę odległości kropel wody od ikonek na zdjęciu i orzekli, że ekran sfotografowany na potrzeby zaproszenia musi mieć tyle pikseli, co Retina Display.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

A co Trójka będzie miała w środku? Jak podaje agencja Bloomberg, najprawdopodobniej będzie to superszybki chip A6. Nie ma tylko jeszcze pewności, czy będzie on czterordzeniowy, choć większość wycieków na to wskazuje.

Z uwagi na retina display, nowy iPad powinien otrzymać większą pamięć operacyjną, ale to czysta spekulacja.

Jak przypuszcza serwis iLounge, iPad 3 miałby mieć przednią kamerę HD do obsługi wideorozmów Facetime w wysokiej rozdzielczości.

Nie wiadomo, czy tablet otrzyma antenę LTE, jak przypuszcza np. serwis BGR. Kłopot w tym, że taki upgrade łączności byłby trudny do udźwignięcia dla akumulatora.

Nowa generacja flagowego tabletu prawie na pewno będzie drugim po iPhonie 4. produktem Apple obsługującym asystenta głosowego Siri.

Co z dostępnością iPada 3. Podobno dwie europejskie wersje serwisu Amazon otrzymały polecenia, by ustawić premierę tabletu na 29 marca.

Przypominamy, że Polska zazwyczaj znajduje się w „drugim szeregu”. krajów dostępujących zaszczytu otrzymania premierowych produktów z Jabłuszkiem, po USA, Japonii i części krajów europejskich.

Nie ma za to powodu przypuszczać, że zbytnio zmieni się wygląd zewnętrzny iPada, choć nie jest wykluczone, że z powodu konieczności wyposażenia w większy akumulator, tablet nieco przytyje. Jednak to tylko jedna ze spekulacji, którymi do 7 marca przyjdzie się nam delektować. Jak nakazuje tradycja!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)