Apple otrzymało patent, którym może wykosić całą konkurencję, zwłaszcza Androida

Apple otrzymało patent, którym może wykosić całą konkurencję, zwłaszcza Androida

Apple otrzymało patent, którym może wykosić całą konkurencję, zwłaszcza Androida
Źródło zdjęć: © Apple
19.07.2012 16:01

Firma z Cupertino otrzymała łącznie 25 nowych patentów, ale tym jednym już spowodowała ogromne straty moralne wśród konkurencji.

Mowa o patencie nr 8,223,134. który opisuje przenośne urządzenie elektroniczne, metodę i graficzny interfejs użytkownika do wyświetlania elektronicznej listy i dokumentów. Brzmi niegroźnie, ale w rzeczywistości patent ten obejmuje cały interfejs użytkownika z wyświetlaniem ikon do aplikacji, takich jak przeglądarka, aparat, kalendarz, widżety, wyszukiwarka, notatki, mapy czy odtwarzacz multimedialny i muzyka. Co jednak najważniejsze, obejmuje także cały interfejs multidotykowy. Jednym słowem jest to potężna broń, która właśnie została wsadzona w ręce Apple'a.
Dodatkowo wśród przyznanych Apple'owi patentów znalazły się m.in. patent na znikający pasek przewijania czy na górną belkę z siłą sygnału sieci.

Gdy iPhone pierwszy raz pokazał się światu w 200. roku, wiele z tych elementów rzeczywiście było pionierskich. Konkurencja szybko przedstawiła swoje rozwiązania, wzorując się na Apple'u. Teraz, konkurencja będzie musiała cofnąć się o parę lat lub zwyczajnie płacić za możliwość wykorzystania patentów na praktycznie każdy element graficznego interfejsu w mobilnym systemie operacyjnym.

Czy teraz wszystkie smartfony będą kosztować tyle, co iPhone?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nowy Office 2013 za darmo. Pobierz go już teraz!"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (497)