Apple ma więcej gotówki niż amerykański rząd!

Apple ma więcej gotówki niż amerykański rząd!
Źródło zdjęć: © CHIP

01.08.2011 10:48, aktual.: 01.08.2011 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański rząd ujawnił, że w finansowych rezerwach posiada w tej chwili 73 miliardy dolarów. To o 3 miliardy mniej, niż ma Apple!

Obraz
© (fot. CHIP)

Apple jest teraz potężniejsze, niż kiedykolwiek - bogatsze nawet od amerykańskiego rządu. Sukces przede wszystkim na rynku telefonów komórkowych, tabletów, a także notebooków, pozwolił firmie z Cupertino na zgromadzenie 7. miliardów gotówki, podczas gdy rząd Stanów Zjednoczonych ma finansową rezerwę w wysokości 73 miliardów dolarów. Pomnażanie gotówki Apple rozpoczęło w 2005 roku, kiedy na koncie znalazło się 9 miliardów dolarów. Do 2010 roku, firma spod znaku nadgryzionego jabłka uzbierała 60 miliardów dolarów, żeby pod koniec czerwca 2011 roku poinformować świat o uzbieraniu przeszło 76 miliardów dolarów. Z taką gotówką, Apple mogłoby kupić większość rynku telefonów komórkowych, wliczając w to HTC, Nokię, RIM i Motorolę, i prawdopodobnie jeszcze pieniądze by zostały.

Ciekawą rzecz zaobserwował również Horace Dediu z Asymco, który zebrał dane dotyczące zarobków wszystkich największych producentów telefonów komórkowych. Ze statystyk wynika, że kwartalny zysk Apple'a w Q2 201. to dwie trzecie zysków z całego rynku telefonów komórkowych. Uwagę zwraca także bardzo słaba kondycja Nokii, która w drugim kwartale 2011 roku zanotowała straty, a nie zyski.

Obraz
© (fot. CHIP) Wyniki finansowe firm sprzedających telefony komórkowe (do II kwartału 2011)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Chińska nastolatka odda dziewictwo za iPhone'a 4"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (45)
Zobacz także