Apple broni Xboxa 360 przed Motorolą

Apple broni Xboxa 360 przed Motorolą

Apple broni Xboxa 360 przed Motorolą
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
14.06.2012 11:04

Microsoft przegrał proces z Motorolą o patenty w wyniku czego, sędzia prowadzący sprawę, zarekomendował zakaz importu konsol Xbox 360 S na teren Stanów Zjednoczonych. Przeciwne rekomendacje nadesłali rywale Microsoftu.

Xbox 360 S w 4- i 250-gigabajtowej wersji, według sądu narusza patenty Motoroli. Po rozprawie, przez sędziego została wysłana rekomendacja do Międzynarodowej Komisji Handlu, o wprowadzenie zakazu importu tych konsol na teren Stanów Zjednoczonych. Microsoft znalazł jednak popleczników, do których należą jego dotychczasowi rywale.

Rekomendacje krytykujące wyrok sądu i postępowanie Motoroli nadesłali, między innymi, Apple, Cisco, HP, Nokia, Intel i Activision. Wszyscy zgodnie twierdzą, że patenty te dotyczą standardów rynkowych i nie są udostępniane przez należącą do Google'a Motorolę w przyjęty sposób, czyli na uczciwych, niedyskryminujących i rozsądnych warunkach.

Swoje rekomendacje popierające Microsoft wysłali też amerykańscy parlamentarzyści. Argumentują podobnie, jak powyższe firmy, dodając, że w ten sposób zostaje wyeliminowana z rynku w USA jedyna amerykańska konsola do gier.

Patenty, które narusza Xbox 360, dotyczą dekodowania filmów w formacie H.264.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Apple odswieża MacPro, a użytkownicy - to żałosne

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)