Apple: Bateria w niektórych MacBookach Pro może się zapalić

Apple: Bateria w niektórych MacBookach Pro może się zapalić

Apple: Bateria w niektórych MacBookach Pro może się zapalić
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Bolesław Breczko
21.06.2019 12:05, aktualizacja: 21.06.2019 13:27

Apple poinformował, że część baterii w MacBookach Pro kupionych pomiędzy październikiem 2015 a lutym 2017 może być wadliwa. Firma będzie za darmo wymieniać baterię w wadliwych komputerach.

"Apple ogłosił dobrowolny recall (zwrot produktu) niektórych 15-calowych MacBooków Pro starszej generacji posiadających baterię, która może się przegrzewać i stwarzać zagrożenie." – czytamy na oficjalnej stronie Apple. Firma precyzuje, że zagrożenie nie dotyczy innych laptopów Apple, ani innych produktów.

Apple zaleca, aby natychmiast przestać korzystać z wadliwych 15-calowych MacBooków Pro i zgłosić się z nimi do najbliższego punktu serwisowego Apple. Firma uruchomiła specjalną stronę, na której można sprawdzić czy dany komputer pochodzi z wadliwej partii wyprodukowanej pomiędzy październikiem 2015 a lutym 2017.

Aby sprawdzić czy MacBook Pro jest wadliwy i podlega wymianie należy wpisać jego numer seryjny na tej stronie. Numer seryjny można znaleźć wybierając z Apple menu "o tym Macu" w lewym górnym rogu ekranu. Jeśli widzisz tam MacBook Pro (Retina, 15-cali, Mid 2015), wprowadź jego numer seryjny na wcześniej podanej stronie.

Wymiana baterii nie wydłuża okresu gwarancji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)