Apple: Bateria w niektórych MacBookach Pro może się zapalić

Apple: Bateria w niektórych MacBookach Pro może się zapalić21.06.2019 12:05
Apple: Bateria w niektórych MacBookach Pro może się zapalić
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Apple poinformował, że część baterii w MacBookach Pro kupionych pomiędzy październikiem 2015 a lutym 2017 może być wadliwa. Firma będzie za darmo wymieniać baterię w wadliwych komputerach.

"Apple ogłosił dobrowolny recall (zwrot produktu) niektórych 15-calowych MacBooków Pro starszej generacji posiadających baterię, która może się przegrzewać i stwarzać zagrożenie." – czytamy na oficjalnej stronie Apple. Firma precyzuje, że zagrożenie nie dotyczy innych laptopów Apple, ani innych produktów.

Apple zaleca, aby natychmiast przestać korzystać z wadliwych 15-calowych MacBooków Pro i zgłosić się z nimi do najbliższego punktu serwisowego Apple. Firma uruchomiła specjalną stronę, na której można sprawdzić czy dany komputer pochodzi z wadliwej partii wyprodukowanej pomiędzy październikiem 2015 a lutym 2017.

Aby sprawdzić czy MacBook Pro jest wadliwy i podlega wymianie należy wpisać jego numer seryjny na tej stronie. Numer seryjny można znaleźć wybierając z Apple menu "o tym Macu" w lewym górnym rogu ekranu. Jeśli widzisz tam MacBook Pro (Retina, 15-cali, Mid 2015), wprowadź jego numer seryjny na wcześniej podanej stronie.

Wymiana baterii nie wydłuża okresu gwarancji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)