Apple aktualizuje Mac OS‑a X do wersji 10.6.3

Apple aktualizuje Mac OS-a X do wersji 10.6.3
Źródło zdjęć: © heise-online.pl

30.03.2010 15:16, aktual.: 30.03.2010 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern Apple wydał aktualizację systemu Mac OS X oznaczoną numerem 10.6.3. Jej zadaniem jest poprawa stabilności, kompatybilności i bezpieczeństwa systemu. Producent usuwa w niej między innymi 65 luk w zabezpieczeniach znalezionych w programach i funkcjach systemowych, spośród których wiele może być wykorzystanych do przejęcia kontroli nad systemem. W większości przypadków w tym celu wystarczą odwiedziny na odpowiednio spreparowanej stronie WWW. W samym tylko komponencie QuickTime załatano 9 krytycznych luk.

Jednak długa jest też lista ulepszeń. Aktualizacja dla systemów 64-bitowych zapewnia wyższą sprawność w oprogramowaniu muzycznym Logic Pro i Main Stage 2, mniej błędów wyświetlania w kamerze iSight na iMacach, prawidłowe wyświetlanie kolorów w filmach HD w iMovie, a także ulepszoną współpracę z urządzeniami USB. Po raz pierwszy na żądanie Mac OS X może także zbierać dane diagnostyczne systemu i wysyłać je do Apple'a w celu analizy.

Obraz
© (fot. Apple)

Oprócz tego producent zmienił i poprawił funkcje obsługi interfejsu AirPort, ulepszył działanie usług Directory Services i File Services, wprowadził usprawnienia do komponentów iCal, Mail, MobileAccounts, MobileMe, Time Machine i Xsan. Poprawiono też działanie mechanizmu zabezpieczeń dzieci przed nieodpowiednimi treściami.

Pełną listę zmian można znaleźć tutaj.

Aktualizacja zależnie od zainstalowanego systemu ma objętość od 70. do 900 MB.

Dodatkowo producent opublikował aktualizację zabezpieczeń 2010-002 dla Mac OS-a X 10.5.8 (Leopard, wersja Client - 78 megabajtów, wersja Server 361 megabajtów)
, która również naprawia kilkadziesiąt luk w zabezpieczeniach.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)