Aplikacje na Androida znacznie droższe niż na iOS?

Aplikacje na Androida znacznie droższe niż na iOS?

Aplikacje na Androida znacznie droższe niż na iOS?
Źródło zdjęć: © WP.PL
24.02.2012 10:21

Aplikacja dla systemu Android są średnio ponad dwukrotnie droższe niż dla systemu iOS. Tak przynajmniej wynika z badania, które przeprowadziła firma analityczna Canalys. W jaki sposób osiągnęto taki wynik?

Canalys wykorzystał w tym celu zestawienie 100 najbardziej popularnych płatnych aplikacji dostępnych w sklepach przeznaczonych dla obydwu platform. W przypadku Androida i Android Marketu, koszt ich zakupu wyniósłby 374,37 dolarów. Dla iOS i App Store kwota ta zamknęłaby się w 147 dolarach.

Co więcej, wśród 100 najpopularniejszych aplikacji dla Androida jedynie 22 kosztowały poniżej 1 dolara. W przypadku iOS, ich liczba to aż 82. Ciekawie przedstawiają się też dane dotyczące średniej ceny aplikacja w TOP 10 i TOP 20 dla obydwu platform - wynoszą one, odpowiednio, 3,47 i 4,09 oraz 0,99 i 1,04 dolarów.

I chociaż trudno jest porównywać takie dane bezpośrednio, to wyraźnie widać, że polityka cenowa w stosunku do klientów jest znacznie bardziej przyjazna w systemie iOS. I chociaż ceny aplikacji są wyraźnie niższe niż u konkurenta, to nie musi się to przekładać na mniejsze zyski dla programistów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)