Aplikacje na Androida znacznie droższe niż na iOS?

Aplikacje na Androida znacznie droższe niż na iOS?
Źródło zdjęć: © WP.PL

24.02.2012 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja dla systemu Android są średnio ponad dwukrotnie droższe niż dla systemu iOS. Tak przynajmniej wynika z badania, które przeprowadziła firma analityczna Canalys. W jaki sposób osiągnęto taki wynik?

Canalys wykorzystał w tym celu zestawienie 100 najbardziej popularnych płatnych aplikacji dostępnych w sklepach przeznaczonych dla obydwu platform. W przypadku Androida i Android Marketu, koszt ich zakupu wyniósłby 374,37 dolarów. Dla iOS i App Store kwota ta zamknęłaby się w 147 dolarach.

Co więcej, wśród 100 najpopularniejszych aplikacji dla Androida jedynie 22 kosztowały poniżej 1 dolara. W przypadku iOS, ich liczba to aż 82. Ciekawie przedstawiają się też dane dotyczące średniej ceny aplikacja w TOP 10 i TOP 20 dla obydwu platform - wynoszą one, odpowiednio, 3,47 i 4,09 oraz 0,99 i 1,04 dolarów.

I chociaż trudno jest porównywać takie dane bezpośrednio, to wyraźnie widać, że polityka cenowa w stosunku do klientów jest znacznie bardziej przyjazna w systemie iOS. I chociaż ceny aplikacji są wyraźnie niższe niż u konkurenta, to nie musi się to przekładać na mniejsze zyski dla programistów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)