Aplikacja pozwalająca "zobaczyć niewidzialne"

Aplikacja pozwalająca "zobaczyć niewidzialne"

Aplikacja pozwalająca "zobaczyć niewidzialne"
Źródło zdjęć: © giznet.pl
01.12.2015 16:44, aktualizacja: 01.12.2015 17:48

Ludzkie oko jest niezwykłym narządem, ale jego możliwości są ograniczone. Na przykład, jego zakres widzenia obejmuje jedynie mały fragment spektrum elektromagnetycznego. Co nie znaczy, że technologia Augmented Reality nie może tego zmienić.

Architecture of Radio to aplikacja, która do pewnego stopnia pozwala użytkownikom na "zobaczenie" świata pól elektromagnetycznych, który go otacza. Wystarczy ją włączyć, a na ekranie urządzenia mobilnego pojawią się pola elektromagnetyczne generowane przez routery czy stacje przekaźnikowe.

Aplikacja powstała jako część instalacji holenderskiego artysty Richarda Vijgena, która wystawiana jest w niemieckim Zentrum für Kunst und Medientechnologie w Karlsruhe. Nie próbuje ona ukrywać swoich artystycznych korzeni, ponieważ tworzona przez nią wizualizacja pól elektromagnetycznych powstaje na podstawie danych o wykrytych urządzeniach pochodzących z kilku powszechnie dostępnych baz danych, a natężenie danego pola zależy od odległości od niego. Nie jest to więc narzędzie służące do precyzyjnych pomiarów, ale i tak jest bardzo ciekawe.

Według autora, Architecture of Radio ma sprawić, by ludzie w nowy sposób dostrzegli infosferę, w której jesteśmy cały czas zanurzeni. I ten cel chyba udało mu się osiągnąć. Ciekawe kiedy ktoś stworzy aplikację, która swoją wizualizację tworzyć będzie na podstawie prawdziwych i dokładnych pomiarów.

Tymczasem Architecture of Radio można pobrać na urządzenia z iOS w cenie 2,9. dolara, użytkownicy urządzeń działających pod kontrolą Androida będą musieli poczekać jeszcze miesiąc na wersję dla ich urządzeń.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Amazon prezentuje dostawczego drona

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)