Aplikacja od MGGP AERO. Dzięki niej zobaczycie efekty klęsk żywiołowych

Aplikacja od MGGP AERO. Dzięki niej zobaczycie efekty klęsk żywiołowych02.06.2020 20:49
Aplikacja od MGGP AERO. Dzięki niej zobaczycie efekty klęsk żywiołowych
Źródło zdjęć: © East

Tarnowska firma MGGP AERO przygotowała aplikację, która daje możliwość zobaczenia i przeanalizowania efektów klęski żywiołowej na danym terenie. W tym momencie możemy dzięki niej sprawdzić, jakich zniszczeń dokonał ogień w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Aplikacja została skonstruowana na podstawie technologii OBLIVIEW.com. Ma on dawać dostęp do unikalnych danych przestrzennych w środowisku web GIS (system informacji geograficznej).

Jak informuje strona projektu, jego koncepcją jest wykorzystanie danych pozyskanych przez tarnowską firmę do pomocy w zarządzaniu kryzysowym oraz do zdobycia wiedzy o stanie środowiska przyrodniczego na obszarach objętych klęskami żywiołowymi.

Specjalnie wykonywane naloty

Aplikacja ma udostępniać aktualne dane pochodzące z nalotów specjalnie wykonywanych w celu zarejestrowania zdarzenia. Według twórców dane te "w pełni obrazują skalę i skutki katastrofy". Dzięki temu możliwe ma być oszacowanie sił i środków niezbędnych do likwidacji jej skutków.

W serwisie dostępne mają być także dane archiwalne, które "umożliwiają przeprowadzenie analizy zmian wywołanych klęską w odniesieniu do lat ubiegłych". Istnieje także możliwość wykonania prostych pomiarów, takich jak odległość i powierzchnia.

W tym momencie za pomocą aplikacji można zobaczyć skutki kwietniowego pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)