Aplikacja na komórkę pomoże w zdrowym odżywianiu

Aplikacja na komórkę pomoże w zdrowym odżywianiu

Aplikacja na komórkę pomoże w zdrowym odżywianiu
Źródło zdjęć: © chip.pl
25.06.2014 15:45

Co to jest E120? Czy kurkumina jest szkodliwa? Które dodatki chemiczne zostały zakazane w innych krajach? Na te i wiele innych pytań odpowie Wam polska aplikacja e-Food dostępna na iOS i Androida.

W pewnym momencie życia zaczynamy uważniej przyglądać się produktom, które spożywamy. Lektura etykiet w sklepach to prawdziwa droga przez mękę. Zamiast szukać kodów chemicznych i wyjaśnień skomplikowanych nazw związków w Google, wystarczy zainstalować aplikację, która w szybki i efektowny sposób udzieli nam odpowiedzi na podstawowe pytanie - czy zakupiony produkt jest zdrowy, czy raczej powinniśmy się go wystrzegać.

E-Food dostępne jest na iOS i Androidzie już jakiś czas, jednak w bazie znajduje się dopiero 10 tys. produktów. To zbyt mało, by móc określić tą aplikację jako super przydatną. Na szczęście twórcy wystartowali z kampanią na portalu PolakPotrafi, gdzie zbierają fundusze na dalszy rozwój bazy. Jeśli uda im się uzbierać 9 tys.zł apka wzbogacona zostanie o kolejne 20 tys. produktów.

Działanie E-Food jest bardzo proste. Wystarczy zeskanować kod kreskowy danego produktu, a aplikacja pokaże nam skład dodatków posortowanych według pięciostopniowej skali ("pożyteczny", "obojętny", "podejrzany", "szkodliwy" i "mocno szkodliwy"). Dowiesz się także jakie jest pochodzenie danego produktu, co może powodować i czy jest on dopuszczalny do spożycia w innych krajach.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Android 5.0: wyciekły pierwsze zrzuty ekranu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)