Aplikacja do zdalnego sterowania ludźmi

Strona głównaAplikacja do zdalnego sterowania ludźmi
20.06.2014 14:07
Aplikacja do zdalnego sterowania ludźmi
Źródło zdjęć: © chip.pl

Zabosu - bo tak nazywa się usługa, polegająca na zdalnym sterowaniu innymi ludźmi - istnieje naprawdę. Właśnie trwa zbiórka funduszy, aby ostatecznie uruchomić ten projekt.

Jeśli wyobrażaliście sobie jakieś specjalne implanty z antenkami, montowane bezpośrednio w mózgu, to musimy was niestety rozczarować. Zabosu nie polega bowiem na żadnym specjalnym oprzyrządowaniu, montowanym bezpośrednio na "nosicielu", tak jak to ma chociażby miejsce w przypadku zdalnie sterowanych karaluchów. Wystarczy zwykły smartfon z aparatem i dodatkowa, specjalna aplikacja o nazwie Zabosu Connect (na razie tylko na nowe wersje Androida).

Więc jak ma to działać? Bardzo prosto. Pierwsza osoba, zwana przez twórców usługi Zabosu Aktorem, wiesza sobie na szyi lub umieszcza w kieszeni na piersiach smartfon, skierowany kamerką do przodu. Druga osoba, zwana Reżyserem, łączy się ze smartfonem Aktora i za pomocą tegoż smartfonu widzi to, co widzi Aktor. Może też się z nim komunikować i wydawać polecenia. Do tej dwójki dołączyć mogą jeszcze Widzowie - osoby, które widzą, co robi aktor i słyszą, co każe mu robić reżyser, ale nie biorą bezpośredniego udziału w akcji.

I to właściwie tyle. Zarówno Aktorzy, jak i Reżyserzy będą mogli utworzyć swoje profile całkowicie bezpłatnie, a koszt czasowego poddania się zdalnemu sterowaniu każdy Aktor będzie ustalał indywidualnie. Zabosu pobierać będzie prowizję od kwoty płaconej Aktorowi (5 dolarów plus 10 procent całej sumy).

Aplikacja Zabosu pozwoli oczywiście Reżyserom nie tylko na przeglądanie profili Aktorów oferujących się do wynajęcia, ale i wyszukiwanie ich za pomocą różnych kluczy, chociażby miejsca przebywania aktorów, ich planów na najbliższą przyszłość, ich specjalnych umiejętności, wieku, płci. Na profilach Aktorzy będą mogli umieścić nie tylko zdjęcia i różne informacje na swój temat, ale także przykładowe wideo z wcześniejszych akcji "zdalnego sterowania" oraz kalendarz dostępności.

Jakie mogą być zastosowania usługi Zabosu? Cóż, twórcy tej platformy podają kilka niewinnych przykładów, takich jak wirtualne towarzyszenie Aktorowi podczas zakupów, wykonywanie ćwiczeń sportowych albo sprawdzanie miejsca, które być może zwiedzą podczas wakacji. Wiadomo jednak, że ludzka pomysłowość może być pod tym względem niemalże nieograniczona...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Aplikacja do zdalnego kierowania ludźmi

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)