Aparaty Panasonic Lumix nagrodzone złotymi medalami DIWA

Aparaty Panasonic Lumix nagrodzone złotymi medalami DIWA

Aparaty Panasonic Lumix nagrodzone złotymi medalami DIWA
16.12.2008 15:02, aktualizacja: 18.12.2008 16:00

Dwa cyfrowe aparaty fotograficzne firmy Panasonic zostały nagrodzone złotymi medalami DIWA. Międzynarodowe stowarzyszenie niezależnych witryn internetowych poświęconych fotografii cyfrowej wyraziło uznanie dla modeli Lumix DMC-LX3 i Lumix DMC-G1.

Organizacja DIWA (Digital Imaging Websites Association) zrzesza niezależne serwisy internetowe poświęcone fotografii cyfrowej. Do grona jej członków zalicza się między innymi polski serwis Fotopolis.pl. W oparciu o wyniki wielu testów organizacja przez cały rok przyznaje nagrody w postaci złotych, srebrnych i brązowych medali, wręczanych w różnych kategoriach produktów. Szczegółowe informacje na temat przyznawanych wyróżnień oraz procedur testowych są dostępne (w języku angielskim) na stronie DIWA Awards.

Obraz
© (fot. IDG)

Złoty medal w kategorii zaawansowanych, kompaktowych aparatów cyfrowych zdobył aparat Panasonic Lumix DMC-LX3. Produkt wyposażony w matrycę o rozdzielczości 10,1 megapiksela został doceniony między innymi za szerokokątny zoom o jasności na poziomie f/2.0-2.8, system stabilizacji obrazu MEGA O.I.S., duże możliwości w zakresie samodzielnego i automatycznego doboru ustawień oraz funkcję nagrywania filmów w jakości HD.

Obraz
© (fot. IDG)

W kategorii zaawansowanych systemów cyfrowych złoty medal został przyznany aparatowi Panasonic Lumix DMC-G1. Urządzenie zbudowane w oparciu o nowy standard Mikro Cztery Trzecie zapewnia możliwości stosowania wymiennych obiektywów, lecz jest pozbawione lustra. Docenione zostały niewielkie rozmiary i ciężar aparatu, który pod względem jakości może z powodzeniem rywalizować z cyfrowymi lustrzankami (DSLR). Odnotowano też potencjał podglądu na żywo realizowanego w oparciu o 3-calowy ekran LCD i elektroniczny wizjer o rozdzielczości 1,44 miliona pikseli. Wysoko oceniono też systemy doboru ustawień, stabilizacji obrazu i czyszczenia matrycy. O możliwościach tego aparatu informowaliśmy między innymi w artykule Panasonic Lumix G1 już dostępny w Polsce.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)