Aparat odporny na mróz - Olympus Tough

Aparat odporny na mróz - Olympus Tough
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.01.2014 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TG-850 z uchylnym LCD jest kontynuacją serii aparatów TOUGH, których konstrukcja pozwala na dużo więcej niż w przypadku standardowych aparatów. Solidna, szczelna obudowa i wewnętrzne ogniskowanie sprawiają, że TG-850 jest odporny na zalanie, kurz, upadki i mróz. Nowy model zyskał także kilka innych ciekawych funkcji.

Jest to doskonały aparat na trudne, zimowe warunki - nie przerywa pracy nawet w temperaturze -10°C, jest wodoszczelny do 1. m, odporny na upadek z 2,1 m oraz na zgniatanie ciężarem do 100 kg. TG-850 zrobimy zdjęcia w częściowym zanurzeniu. W tym celu nie musimy schodzić pod wodę, wystarczy, że odchylimy LCD o 90 stopni.

Powiększony tylny uchwyt ułatwia obsługę, a dzięki szybkiemu systemowi automatycznego ustawiania ostrości FAST AF i możliwościom procesora obrazu TruePic VII zawsze mamy możliwość fotografowania w dobrej jakości. Istnieje także opcja robienia zdjęć z interwałem i rejestracji filmów Full HD 60. oraz filmów w zwolnionym tempie (do 240 kl./s). Maksymalna wartość czułości ISO to 6400.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowy obiektyw, 5-krotny zoom optyczny (zakres ogniskowych 21-10. mm), a także odchylany o 180 stopni ekran LCD dają większe możliwości fotografowania. Elementy w obiektywie zaprojektowano w oparciu o nowe, cieńsze i bardziej kompaktowe materiały szklane, dzięki czemu powstała soczewka Super HR o wysokim współczynniku załamania światła.

Drgania aparatu redukuje mechanizm optycznej stabilizacji obrazu, a 1. MP sensor BSI CMOS wraz z procesorem obrazu TruePic VII nowej generacji pozwalają w pełni wykorzystać wysoką wydajność optyczną urządzenia.

Tough TG-850 będzie dostępny na początku marca 2014 w srebrnej, czarnej oraz białej wersji kolorystycznej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)