Aparat natychmiastowy - świetny pomysł na prezent komunijny

Aparat natychmiastowy - świetny pomysł na prezent komunijny

Aparat natychmiastowy - świetny pomysł na prezent komunijny
Źródło zdjęć: © iStock.com | TatyanaGl
Sylwia Ścibak
07.05.2019 12:12, aktualizacja: 26.06.2019 09:54

Aparaty natychmiastowe zyskują coraz większą popularność i z pewnością sprawdzą się także jako prezent na pierwszą komunię. Sprawdź, jakie zalety posiadają tego typu urządzenia.

Aparaty natychmiastowe - jak działają?

Aparaty natychmiastowe to świetna alternatywa dla aparatów cyfrowych, bo pozwalają cieszyć się odbitkami zaraz po wykonaniu zdjęcia. Są bardzo proste w obsłudze - wystarczy jedynie nacisnąć spust, by zatrzymać chwilę na papierze światłoczułym. Będą więc idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą gromadzić zdjęcia w tradycyjnej formie i pragną przede wszystkim dobrej zabawy z fotografią.

Aparaty natychmiastowe mają ograniczoną funkcjonalność w porównaniu chociażby do zwykłych kompaktów. Mogą więc się nie sprawdzić w trudniejszych warunkach oświetleniowych, ale za to będą dobre do fotografowania nieruchomych obiektów podczas wycieczek czy przyjaciół podczas wspólnego biesiadowania.

Aparaty natychmiastowe mogą być również modelami cyfrowymi, które umożliwiają nie tylko wydruk zdjęcia na papierze, ale też zachowanie go w pamięci wewnętrznej, przesłanie do innego cyfrowego nośnika czy nałożenie filtru.

Tego typu urządzenia, dzięki nieskomplikowanej obsłudze i stosunkowo niewysokiej cenie, będą więc świetnym wyborem dla dziecka, które czerpie radość z samej możliwości fotografowania.

Aparaty natychmiastowe - ceny

Aparaty natychmiastowe kosztują od 300 zł do ok. 500-700 zł w zależności od modelu (tańsze modele oferuje Kodak i Fujifilm, droższe - Polaroid), ale to nie koniec wydatków. Do prawidłowego działania potrzebny jest oczywiście światłoczuły papier, który można kupić osobno w sklepie. W zestawach znajduje się od 10 do nawet 100 kliszy w różnych formatach. Niektóre pozwalają wykonać standardowe odbitki w kolorze, niektóre mają ozdobne ramki, inne zaś zachwycają wzorami bajek, co będzie świetnym wyborem dla dzieci. Do prezentu komunijnego warto dołączyć zestaw z niewielką liczbą kliszy, żeby dziecko mogło od razu wypróbować urządzenie. Za 20 sztuk zapłacimy - w zależności od firmy - ok. 40-50 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)