Głośniki dla melomanów. Zabierzesz je ze sobą wszędzie

Głośniki dla melomanów. Zabierzesz je ze sobą wszędzie

Głośniki dla melomanów. Zabierzesz je ze sobą wszędzie
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
19.04.2019 13:38

W domu, podczas podróży, spotkań ze znajomymi czy grilla w gronie najbliższych – wszędzie warto umilić sobie wspólnie spędzany czas dobrą muzyką. Zamiast zdawać się na smartfonowe głośniki, lepiej postawić na tanią i niezwykle wydajną alternatywę w postaci głośnika bezprzewodowego.

Urządzenie nie zajmuje wiele miejsca, możesz nawet spakować je do plecaka. Jednocześnie emituje dźwięk dobrej jakości, którego nie powstydziłyby się większe urządzenia. Warto mieć go ze sobą nie tylko podczas wypadu za miasto, ale wszędzie tam, gdzie chcesz.

Głośnik zamiast smartfona

Nowoczesne telefony wyposażono w coraz większe ekrany i aparaty, które są w stanie zrobić doskonałej jakości zdjęcia, jednak kwestia głośników zwykle schodzi na boczny tor. Niewielkie głośniki pasują bardziej do prowadzenia rozmów w trybie głośnomówiącym niż odsłuchiwania muzyki, zwłaszcza w większym towarzystwie. To dlatego osoby, które nie chcą rozstawać się ze swoją ulubioną muzyką inwestują w dobrej jakości słuchawki bądź praktyczny głośnik przenośny.

Urządzenie bardzo łatwo łączy się ze smartfonem – nie potrzebujesz do tego kabli, jedynie urządzenia wyposażonego w czujnik Bluetooth. Wystarczy włączyć odpowiedni przycisk, poczekać aż urządzenie sparuje się ze smartfonem i gotowe. Możesz puszczać muzykę z dysku lub aplikacji, dźwięk będzie odpowiednio wzmocniony. Nie musisz więc nadwyrężać swojego smartfona.

Obraz
© Shutterstock.com

Parametrem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie będzie moc głośnika. Im jest większa, tym lepszej jakości dźwięk będzie w stanie odtwarzać, ale jednocześnie szybciej wyczerpie akumulator. Dobrej jakości głośnik powinien mieć około 10-15 W. Jednocześnie jest na tyle niewielki, że z powodzeniem postawisz go na przykład na stole podczas przyjęcia na tarasie. Nie będzie tam zawadzać.

W domu i na zewnątrz

Nie każdy ma w ciągu dnia czas do tego, by rozkoszować się muzyką w spokoju. Wieża czy kino domowe mogą towarzyszyć nam jedynie w salonie lub sypialni, tymczasem głośnik przenośny możesz zabrać ze sobą wszędzie. Niezależnie od tego, czy chcesz posłuchać muzyki podczas gotowania, czy radia w trakcie pracy w warsztacie, możesz mieć go zawsze ze sobą.

Głośnik ma wbudowaną baterię, która pozwoli mu działać nie tylko w domu. Możesz zabrać go na działkę czy rodzinny biwak na łonie natury. Warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, oczywiście im będzie większa, tym więcej czasu urządzenie będzie działać, ale jednocześnie wydłuży to czas ładowania. Dobrej jakości urządzenie powinno starczyć na około 10 godzin pracy po jednym naładowaniu.

Na biwak i imprezę

Nowoczesne sprzęty spełniają wiele wymogów, które pozwalają im pracować w trudnych warunkach. Najbardziej przydatne okazuje się zabezpieczenie sprzętu przed zalaniem. Oczywiście sprzęt nie będzie w stanie wytrzymać długotrwałego zamoczenia w wodzie, to domena najbardziej wytrzymałych smartfonów czy kamerek sportowych, jednak z powodzeniem przetrwa nawet mocne zachlapanie. Możesz więc śmiało zabierać go na plażę lub nad jezioro.

Istotna jest również ochrona przed kurzem. Mikroskopijne drobinki mogą skutecznie "unieszkodliwić" nawet najbardziej nowoczesne głośniki, jeśli nie mają odpowiedniego filtra. Wtedy jakość dźwięku szybko się pogorszy. Na szczęście niedrogie modele również wyposażono w to zabezpieczenie, dzięki czemu właściwie nie musisz zwracać uwagi, na jakim podłożu stawiasz sprzęt. Liczy się tylko dobrej jakości muzyka.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)