Antywirus wyświetla komunikat o ataku hakerskim. Wyjaśniamy dlaczego

Antywirus wyświetla komunikat o ataku hakerskim. Wyjaśniamy dlaczego

Antywirus wyświetla komunikat o ataku hakerskim. Wyjaśniamy dlaczego
Źródło zdjęć: © WP.PL | Sebastian Kupski
Adam Bednarek
29.03.2018 10:18

Użytkownicy Norton Internet Security mogą się nieźle przestraszyć, ponieważ antywirus wyświetla niepokojący komunikat. Wyjaśniamy, czy są powody do obaw.

Kiedy antywirus powiadamia użytkownika komunikatem "Twoja sieć jest shakowana" można się przestraszyć. Tym bardziej gdy program dodaje: "W tej sieci Twoje dane osobowe i informacje są narażone na atak". Osoby korzystające z Norton Internet Security mogą dostawać takie komunikaty od wtorkowego wieczora. Dlaczego?

To fałszywy alarm - czytamy na stronie CERT Orange.

"Szczegółowa analiza zgłoszeń oraz testy działania opisywanej aplikacji udowodniły, iż mamy do czynienia z fałszywymi alarmami. Potwierdzają to również informacje z forum od pracowników firmy Symantec, którzy przyznają, iż problem dotyczy wszystkich użytkowników aplikacji na Androida".

Obraz
© CERT Orange

CERT Orange pokazuje, jak wygląda fałszywy komunikat

Na szczęście na Google Play już pojawiła się nowa wersja aplikacji, która eliminuje błąd. Warto jak najszybciej ściągnąć aktualizację.

Tego typu fałszywe alarmy nie są niczym nowym. Tutaj, poza strachem, nic poważnego raczej się nie stało. Czasami jednak komunikat wysłany przez przypadek może mieć poważne konsekwencje. Tak było na Hawajach, gdy mieszkańcy zostali powiadomieni o… zbliżającym się ataku rakietowym. W komunikacie zalecano, by udać się do schronów i podkreślano, że to nie ćwiczenia. Po kilkudziesięciu minutach fałszywy alarm odwołano, ale na pewno nie chcielibyśmy znaleźć się w skórze tych, którzy w panice szukali schronienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)