Antywirus uszkodził Ci komputer? Weź odszkodowanie!

Antywirus uszkodził Ci komputer? Weź odszkodowanie!

Antywirus uszkodził Ci komputer? Weź odszkodowanie!
28.04.2010 13:20

McAfee proponuje użytkownikom domowym i tym prowadzącym samodzielnie działalność gospodarczą wypłatę rekompensaty za ewentualne szkody spowodowane przez wadliwą aktualizację sygnatur.

Otóż wydane w ubiegłym tygodniu uaktualnienie (DAT 5958. sprawiało, że w Windows XP SP3 plik systemowy SVCHOST.EXE był identyfikowany jako wirus W32/Wecorl.a. W następstwie tego system starał się ponownie uruchomić komputer po upływie 30 sekund. Ostatecznie jednak pecet wpadał w pętlę rozruchową, wciąż próbując kolejnych restartów.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

McAfee opublikował wprawdzie odpowiednie instrukcje i narzędzia naprawcze, ale niektórzy użytkownicy mogą im nie sprostać. Zresztą, aby z nich skorzystać, potrzebny jest sprawny komputer. Producent antywirusów zamierza między innymi pokryć koszty poniesione przez klienta w związku z wezwaniem lokalnego serwisu komputerowego w celu przywrócenia działania komputera. McAfee przedstawi niebawem szczegóły dotyczące zgłaszania roszczeń. Poza tym firma obiecuje bezpłatne przedłużenie licencji na skaner antywirusowy na kolejne dwa lata. Opcja związana z przedłużeniem licencji w ciągu najbliższych 3. dni ma się pojawić w profilu konta McAfee.

Producent nie wspomina ani słowem o możliwości zgłaszania roszczeń przez firmy, których administratorzy musieli część czasu pracy poświęcić na przywrócenie sprawności komputerów.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)