Antywirus ESET najlepszy w testach proaktywnych AV‑Comparatives

ESET NOD32 Antivirus i ESET Smart Security, po raz kolejny otrzymały nagrodę Advanced+ w testach zdolności proaktywnych programów antywirusowych. To już 12 certyfikat Advanced+ przyznany firmie ESET w testach badających skuteczność rozwiązań antywirusowych w wykrywaniu i usuwaniu nowych, nieznanych zagrożeń. Żaden inny program nie sięgał po nagrodę Advanced+ tak często.

Antywirus ESET najlepszy w testach proaktywnych AV-Comparatives

AV-Comparatives regularnie testuje najpopularniejsze programy antywirusowe. Wśród rozwiązań, które brały udział w ostatnich badaniach proaktywnych znalazły się produkty takich firm jak AVIRA, ESET, F-Secure, G-Data, McAfee, Symantec. AV-Comparatives sprawdziła możliwości 1. najpopularniejszych rozwiązań antywirusowych podczas wykrywania i radzenia sobie z nagłymi atakami nowych, nieznanych do tej pory zagrożeń. Każdy z produktów mógł otrzymać jedną z trzech certyfikacji „Advanced+”, „Advanced” oraz „Standard”. Nagrodę Advanced+ otrzymują wyłącznie produkty o najwyższej skuteczności, tzn. takie, które doskonale radzą sobie z wykrywaniem nowych zagrożeń i równocześnie generują możliwie jak najmniej fałszywych alarmów. Testy proaktywne polegają na pozbawianiu sprawdzanych rozwiązań możliwości aktualizacji bazy sygnatur przez kilka dni. AV-Comparatives bada w ten sposób jak programy radzą sobie z nieznanymi zagrożeniami, które pojawiły się w czasie, kiedy testowane programy nie miały dostępu do aktualizacji.

Obraz
© (fot. Eset)

- ESET dąży do tego, aby być jedynym producentem, który w badaniach AV-Comparatives zawsze zdobywa najwyższe noty (Advanced+) za testy proaktywnego wykrywanie zagrożeń. Imponujące wyniki dowodzą, że ESET od zawsze kładł nacisk na stosowanie solidnych mechanizmów heurystycznych w zwalczaniu szkodliwych aplikacji - mówi Adreas Clementi, założyciel i szef zespołu badawczego AV-Comparatives

Programy ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security, do wykrywania nowych zagrożeń wykorzystują sztuczną inteligencję oraz zaawansowane metody analizy heurystycznej. Jeśli rozwiązanie wykryje podejrzany plik uruchamia go w oddzielnym zabezpieczonym środowisku. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie działania groźnego kodu bez narażania systemu operacyjnego na niebezpieczeństwo. Sprawdzany kod jest analizowany pod kątem podejrzanego zachowania i klasyfikowany jako zagrożenie lub bezpieczna zawartość.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (23)