Anonymous rozpoczął wojnę z ISIS. Grupa chwali się pierwszymi sukcesami

Anonymous rozpoczął wojnę z ISIS. Grupa chwali się pierwszymi sukcesami
Źródło zdjęć: © Pirátská strana / CC

17.11.2015 16:04, aktual.: 17.11.2015 17:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Anonymous rozpoczął zapowiedzianą wojnę przeciwko ISIS. Grupa hakerska wypuściła do sieci informacje na temat operatorów ISIS. Informuje też, że udało jej się włamać na szereg stron i kont społecznościowych, należących do członków grupy.

Anonymous rozpoczął swoje działania od skompilowania listy Twitterowych kont, wykorzystywanych przez ISIS do rekrutowania nowych członków. W przypadku przynajmniej jednego z nich, grupie udało się ustalić dane osobowe właściciela. Liczy ona, że pomoże to w najgorszym przypadku przynajmniej zamknąć takie konta, a w najlepszym – aresztować kolejnych podejrzanych o współpracę z ISIS.

Wygląda na to, że działania te mają już jakiś skutek, nawet jeżeli na razie widać go wyłącznie w internecie. Jak podają sami "anonimowi", za sprawą ich działań zablokowano już ponad 5,5 tysiąca Twitterowych kont. Informują również, że pomogli w zamknięciu należących do terrorystów stron internetowych.

Strategia działania grupy jest w tym przypadku dwojaka. W przypadku kont społecznościowych kontaktuje się ona bezpośrednio z Twitterem. Ten, sam blokuje konta potencjalnych terrorystów. Jeżeli zaś chodzi o strony internetowe, za pomocą których ISIS również prowadzi rekrutację, Anonymous posługuje się atakami typu DDOS. Najprościej mówiąc, polegają one na takim obciążaniu serwerów sztucznym ruchem, że w końcu nie są one w stanie przetwarzać kolejnych zapytań i przestają funkcjonować.

Należy jednak podkreślić, że sukcesy, o których informuje Anonymous, nie zostały na razie potwierdzone przez żadne niezależne źródło. Brak też pewnych informacji na temat faktycznego związku wskazanych przez grupę kont z terrorystami.

Działania te, są częścią ogłoszonej przez grupę kampanii przeciwko Państwa Islamskiego. Jej skala, jak zapowiedzieli "anonimowi", ma być znacznie większa niż w przypadku ich wszystkich dotychczasowych działań. W swoim nagraniu poinformowali o szeregu ataków, mających według grupy doprowadzić do paraliżu cyfrowej komunikacji wewnątrz ISIS.

- Spodziewajcie się zmasowanych cyberataków. Wojna została wypowiedziana. Bądźcie przygotowani. Lud Francji jest silniejszy od was, a z tego pokazu okrucieństwa wyjdzie jeszcze mocniejszy – mówił.

_ Dominik Gąska _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (122)