Android wysyła SMS‑y do niewłaściwych odbiorców

Android wysyła SMS-y do niewłaściwych odbiorców

04.01.2011 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Błąd w smartfonowym systemie operacyjnym Android powoduje, że na pozór prawidłowo zaadresowane SMS-y trafiają czasem do niewłaściwych odbiorców.

Usterką są dotknięte wydania Androida co najmniej do wersji 2.2. ale wciąż brak informacji, w jakich okolicznościach i jak często problem faktycznie występuje. Aby sprawdzić, czy własne wiadomości zostały błędnie wysłane, należy zajrzeć do obsługującej je aplikacji: w pozycji Pokaż szczegóły wiadomości, która ukaże się w menu kontekstowym po dłuższym naciśnięciu wysłanego SMS-a, Android wyświetli numer telefoniczny rzeczywistego odbiorcy.

Błąd został zgłoszony w czerwcu ubiegłego roku przez Google'a, ale pozostawał niezidentyfikowany, mając niski priorytet. Dopiero na przełomie roku, po wzmiankach o nim w kilku blogach, wystarczająca liczba użytkowników zagłosowała za szybką naprawą, w efekcie od paru dni jest on sklasyfikowany jako krytyczny. Nie wiadomo jednak, kiedy Google go naprawi - podobnie jak to, czy poprawka będzie dostarczana wszystkim użytkownikom bezpośrednio przez Android Market, czy też będzie wymagana aktualizacja firmware'u producenta smartfonu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)