Android Market: 10 miliardów pobrań! Kiedy przegoni App Store?

Android Market: 10 miliardów pobrań! Kiedy przegoni App Store?

Android Market: 10 miliardów pobrań! Kiedy przegoni App Store?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
07.12.2011 13:55

Rozpoczęta wczoraj wyprzedaż świetnych aplikacji w Android Market nie wzięła się z powietrza. Google oferuje jedne z najpopularniejszych gier i programów użytkowych za 33 grosze z okazji przekroczenia progu 10 miliardów ściągniętych aplikacji.

Na załączonym powyżej wykresie możemy zobaczyć, jak wyglądała sprzedaż aplikacji w Android Market. Ściągniecie pierwszego miliarda aplikacji trwało 2. miesięcy, a kolejnych 9 miliardów zaledwie 17 miesięcy. Obecnie pobieranie aplikacji (płatnych oraz darmowych) odbywa się z prędkością jednego miliarda na miesiąc. W tym tempie Android Market niebawem przegoni sklep z aplikacjami dla systemu iOS.

Android Market po kilku trudnych latach w końcu wychodzi na ludzi i może jak równy z równym konkurować z App Store. Początki sklepu z aplikacjami na Androida nie były usłane różami, a dla niektórych nadal nie są. Twórcy aplikacji na Androida nie zarabiają na nich tyle, co ich koledzy piszący je na iOS, zaś klienci Android Market musieli czekać aż dwa lata na dodanie do niego funkcji wyszukiwania aplikacji. Wydaje się to być absurdem dla kogoś wiedzącego, od czego Google zaczął budować swoją potęgę.

To, czego nie tylko mi obecnie najbardziej brakuje w Android Market, to jasne zaznaczenie, które aplikacje zostały stworzone dla tabletów, oraz spopularyzowanie systemu płatniczego Google Wallet (do niedawna Checkout). Proponowanie gier za śmieszne pieniądze (równowartość dwóch pudełek z zapałkami) może okazać się nomen omen strzałem w dziesiątkę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)