Android KitKat ma być prawdziwą rewolucją

Android KitKat ma być prawdziwą rewolucją04.11.2013 13:30
Android KitKat ma być prawdziwą rewolucją
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

System Android od pewnego czasu rozwija się w niezbyt zawrotnym tempie. Google szlifował swój system, zamiast wprowadzać w nim radykalne zmiany. Te mają nadejść wraz z edycją KitKat.

Amir Efrati, który już nieraz podawał nieoficjalne plotki na temat Androida, które potem okazywały się prawdą, poinformował, że miał wgląd do wewnętrznych dokumentów Google’a dotyczących systemu Android KitKat. Jak twierdzi, system ten czekają radykalne zmiany.

KitKat ma ponoć zakończyć problem z aktualizacjami systemu Android, który istnieje praktycznie od pierwszej wersji tego oprogramowania. Dodatkowo, system ten ma znacznie lepiej działać na tanich, słabszych urządzeniach. Ma on działać responsywnie nawet na smartfonach i tabletach wyposażonych raptem w 51. MB pamięci RAM.
Android KitKat ponoć został opracowany z myślą o producentach niedrogich urządzeń, które stają się bardzo istotne na rynku. Niestety, do tej pory, system Android działał przyzwoicie głównie na telefonach i tabletach z wysokiej półki. KitKat ma to zmienić.

W systemie pojawi się też kilka nowinek technicznych. Usprawnione zostaną mechanizmy Bluetooth i dodana obsługa nowych czujników, takich jak wektora obrotu geomagnetycznego czy krokomierzy. Na tych ostatnich szczególnie zyska inteligentna odzież, taka jak okulary czy zegarki. Zostanie też usprawnione zużycie energii przez odciążenie sprzętu ze zbędnych obliczeń.

Pojawi się również pełnoekranowa obsługa aplikacji. Oznacza to, że aplikacje będą mogły ukrywać pasek nawigacyjny systemu i samodzielnie zajmować całą powierzchnię wyświetlacza.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Apple iPad Air jest niemal nienaprawialny"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)