Android 9 Pie zabrania nagrywania rozmów. To śmierć dla wielu aplikacji

Android 9 Pie zabrania nagrywania rozmów. To śmierć dla wielu aplikacji
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek

16.08.2018 09:42, aktual.: 16.08.2018 10:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacje służące do nagrywania rozmów stały się na Androidzie Pie bezużyteczne. Google wraz z nową aktualizacją zablokowało taką możliwość.

Już we wcześniejszych wersjach Androida brakowało programu do nagrywania rozmów. W Google Play bez problemu można było jednak znaleźć zewnętrzne aplikacje, które pozwalały rejestrować telefoniczne rozmowy. W Android Pie przestają działać, bo Google taką funkcję blokuje. Bez podania oficjalnych przyczyn.

Możemy domyślać się, że Google troszczy się o użytkowników państw, w których nagrywanie jest nielegalne, przez co korzystający z programów mogliby mieć kłopoty. Albo po prostu respektuje prawo obowiązujące w takich krajach i nie zamierza ułatwiać innym jego łamania.

Sęk w tym, że zakaz uderza również w mieszkańców tych rejonów, w których nagrywanie nie jest zabronione - jak Polska. Google najwyraźniej stosuje zasadę "albo wszyscy, albo nikt".

Jest oczywiście sposób, by blokadę ominąć - rootowanie systemu, czyli jego zmodyfikowanie tak, by odrzucić ograniczenia producenta. To jednak wiąże się z dodatkowymi zagrożeniami, więc zwykle odradza się takich czynności. Ci, którym na nagrywaniu najbardziej zależy, nie będą mieli wyjścia. Inni po prostu za opcją zatęsknią.

Android Pie - co nowego?

Android Pie nie tylko zabiera, ale też dużo daje. Wśród znaczących nowości znajdziemy inteligentne zarządzanie energią czy obsługę za pomocą gestów. O zmianach, jakie wprowadza system, przeczytacie więcej na Komórkomanii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)