Android 6.0 - co nowego w Marshmallow?

Android 6.0 - co nowego w Marshmallow?
Źródło zdjęć: © chip.pl

30.09.2015 09:46, aktual.: 30.09.2015 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google podczas swojej oczekiwanej konferencji podał w końcu obszerną listę nowości, których można się spodziewać w najnowszej wersji jego mobilnego systemu operacyjnego. Czym zaskoczy nas Android 6.0 Marshmallow?

Jeśli chodzi o wygląd, to nie spodziewajcie się rewolucji. Ta odbyła się już w poprzedniej wersji. Marshmallow to aktualizacja i doskonalenie Lollipopa, tak aby zapewnić nam coraz lepsze doświadczenia z użytkowania. Po kolei zatem:

Ekran blokady: Nowy ekran blokady oferuje bezpośredni dostęp do poleceń głosowych (i wyszukiwarki głosowej). Oprócz tego pojawił się również nowy wskaźnik ładowania, kompatybilny z technologią Rapid Charging.

Wygodniejsze powiadomienia: Jeden z najmniej przyjemnych aspektów Androida ma w końcu stać się wygodną funkcją. Dzięki zaprezentowanym zmianom, powiadomienia mają równocześnie przykuwać naszą uwagę i nie przeszkadzać w aktualnie wykonywanej przez nas czynności.

Katalog zainstalowanych aplikacji: Dawno nieodświeżana część Androida doczekała się kilku kosmetycznych zmian. Najważniejszą z nich jest z pewnością odrobinę wygodniejszy sposób alfabetycznego sortowania. W tym punkcie należy też wspomnieć, że Google zaczyna walkę z niepotrzebnym oprogramowaniem i umożliwi nam odinstalowanie praktycznie dowolnej aplikacji z naszego telefonu. Drżyjcie producenci.

Uproszczony interfejs uprawnień aplikacji: Jeśli do tej pory nie interesowaliście się uprawnieniami, o które proszą was zainstalowane aplikacje, to być może już wkrótce zmienicie swoje podejście. W Androidzie 6.0, jeśli aplikacja będzie "żądać" dostępu do sieci, aparatu, naszej karty SD, itd - użytkownik zostanie o tym poinformowany zaraz po wysłaniu tego żądania. Czy będzie to bezpieczniejsze? Jeśli użytkownicy zaczną czytać komunikaty - być może będzie.

Now On Tap: To zupełnie nowa funkcja, która zadebiutuje w Marshmallow. Po dłuższym przytrzymaniu przycisku Home, Android sprawdza co aktualnie robimy i stara się dobrać najbardziej użyteczne kontekstowo informacje do naszej obecnie wykonywanej czynności. Oznacza to, że jeśli umawiamy się np. ze znajomym w wybranej restauracji o ustalonej godzinie, to po przytrzymaniu przycisku Home nasz Android pokaże nam recenzje miejsca, do którego się wybieramy i spyta się, czy dodać umawiane spotkanie do kalendarza.

Dłuższy czas pracy na baterii: Kolejna wersja Androida i kolejna obietnica dotycząca baterii. Tym razem inżynierowie Google twierdzą, że dzięki nowym rozwiązaniom software'owym, zaprezentowanym w Marshmallow, czas pracy na baterii wydłuży się nawet o 30%!

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Android 6.0 - co nowego w Marshmallow?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)