Android: 1,3 miliona aktywacji dziennie

Android: 1,3 miliona aktywacji dziennie06.09.2012 15:30
Android: 1,3 miliona aktywacji dziennie
Źródło zdjęć: © Massimo Barbieri / CC

Podczas wczorajszej prezentacji Motoroli na scenie pojawił się także Eric Schmidt, były prezes Google. Opowiadając o tym jak bardzo Google potrzebowało tego by Motorola „wpisała się w ich ekosystem”, podał także konkretne liczby dotyczące Androida.

Na przykład 1,3 miliona urządzeń z Androidem jest aktywowanych każdego dnia. To ogromny skok, od grudnia zeszłego roku liczba ta prawie się podwoiła. Pokazuje to jak szybko rozwija się ekosystem Androida –. w grudniu było to 700 tysięcy nowych urządzeń dziennie, wiosną już 900 tysięcy, w czerwcu przekroczono milion, a teraz 1,3 miliona. Z tej liczby przytłaczająca większość to smartfony, jedynie 70 tysięcy to tablety.

Schmidt podał także całkowitą liczbę urządzeń z Androidem na świecie. Według jego danych (a kto może mieć lepsze informacje na ten temat niż Google)
, liczba ta niedługo przekroczy 50. milionów. Imponujący wynik. Biorąc pod uwagę, że pod koniec sierpnia na świecie było 640 milionów urządzeń z Androidem i iOS, widać wyraźnie, że to jednak Android ma większość rynku. Szkoda tylko, że jest aż tak bardzo podzielony...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)