Android: 1,3 miliona aktywacji dziennie

Android: 1,3 miliona aktywacji dziennie

Android: 1,3 miliona aktywacji dziennie
Źródło zdjęć: © Massimo Barbieri / CC
06.09.2012 15:30

Podczas wczorajszej prezentacji Motoroli na scenie pojawił się także Eric Schmidt, były prezes Google. Opowiadając o tym jak bardzo Google potrzebowało tego by Motorola „wpisała się w ich ekosystem”, podał także konkretne liczby dotyczące Androida.

Na przykład 1,3 miliona urządzeń z Androidem jest aktywowanych każdego dnia. To ogromny skok, od grudnia zeszłego roku liczba ta prawie się podwoiła. Pokazuje to jak szybko rozwija się ekosystem Androida –. w grudniu było to 700 tysięcy nowych urządzeń dziennie, wiosną już 900 tysięcy, w czerwcu przekroczono milion, a teraz 1,3 miliona. Z tej liczby przytłaczająca większość to smartfony, jedynie 70 tysięcy to tablety.

Schmidt podał także całkowitą liczbę urządzeń z Androidem na świecie. Według jego danych (a kto może mieć lepsze informacje na ten temat niż Google)
, liczba ta niedługo przekroczy 50. milionów. Imponujący wynik. Biorąc pod uwagę, że pod koniec sierpnia na świecie było 640 milionów urządzeń z Androidem i iOS, widać wyraźnie, że to jednak Android ma większość rynku. Szkoda tylko, że jest aż tak bardzo podzielony...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)