Trwa ładowanie...
dqp21xg

Amerykański startup chce stworzyć największy samolot wodorowy

Firma Universal Hydrogen, startup z Los Angeles rozpoczęła prace nad nowymi samolotami, których konstrukcja opiera się na paliwie wodorowym. Jeżeli testy pójdą zgodnie z planem, to uda im się stworzyć największą tego typu maszynę latającą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
De Havilland Canada DHC8-Q300 (znany też jako Dash-8)
De Havilland Canada DHC8-Q300 (znany też jako Dash-8) (Wikimedia Commons)
dqp21xg

Firma Universal Hydrogen swoje prace rozpoczęła od opracowania nowego rodzaju układu napędowego do samolotów wykorzystującego paliwo wodorowe. Nowe rozwiązanie ma być możliwe do zainstalowania w każdym typie pojazdów latających, co może okazać się przełomem.

Na razie firma będzie testować nowy układ napędowy na samolocie De Havilland Canada DHC8-Q300 (znany też jako Dash-8). Jeżeli testy przebiegną pomyślnie to Dasz-8 stanie się największym samolotem wykorzystującym napęd wodorowy. Jednocześnie rozwiązanie proponowane przez startup różni się od tego stosowanego obecnie m.in. w Airbusach.

Samoloty Airbus wykorzystują wodór jako paliwo, spalając go. Rozwiązanie Universal Hydrogen ma wykorzystywać zamiast tego elektryczny układ napędowy z ogniwami paliwowymi na wodór. Dlatego konstrukcja będzie obejmować również elektryczne silniki Magnix. Universal Hydrogen twierdzi, że zasięg pojazdu z ich napędem wyniesie do 740 km.

dqp21xg

Ponieważ moduły wodorowe zajmują dużą część miejsca na pokładzie samolotu, Dash-8 będzie w stanie zabrać najwyżej 40 pasażerów. Universal Hydrogen twierdzi, że Dash-8 może być pierwszym z ponad 2200 samolotów, które można poddać opracowywanej przez nich modernizacji.

US Navy odtajnia nagrania UFO i potwierdza ich autentyczność

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqp21xg

Podziel się opinią

Share
dqp21xg
dqp21xg
Więcej tematów