Amerykańska policja z polską technologią. Platforma DataWalk podbija USA

Amerykańska policja z polską technologią. Platforma DataWalk podbija USA
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

06.11.2019 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańska policja postanowiła zakupić i wykorzystywać w swojej pracy, stworzoną przez polską firmę platformę DataWalk. To niebywały sukces spółki technologicznej pochodzącej z Wrocławia. Innowacyjne oprogramowanie podbija Stany Zjednoczone.

To kolejne wdrożenie DataWalk w organach ścigania w USA. Do tej pory technologia była wykorzystywana przez wyspecjalizowane jednostki, powołane np. do walki z gangami czy przemytem narkotyków. Teraz platformę DataWalk wdrożył także Departament Policji w Anderson w Karolinie Płn., specjalizujący się w zapobieganiu przestępczości i egzekwowaniu praw miejskich, stanowych oraz federalnych.

Departament Policji w Anderson podobnie jak wiele innych miejskich wydziałów, zmagał się do tej pory z problemem danych rozproszonych w różnych bazach. Zakup polskiego oprogramowania ma poprawić złą sytuację.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z DataWalk i z tego, że możemy dostarczać oficerom operacyjnym dokładne, użyteczne i uwzględniające wzorce wykryte w naszych danych informacje, które pozwalają nam identyfikować niebezpiecznych przestępców i efektywnie przeciwdziałać ich działaniom - mówi Jim Stewart, naczelnik Departamentu Policji w Anderson.

- Miałam okazję zapoznać się z naprawdę wieloma dostawcami i produktami. Technologia, produkt i ludzie związani z DataWalk zapewniają nam niesamowite możliwości analityczne i pełen wgląd w nasze dane. Nie możemy się doczekać pracy na tym systemie - mówi dr Shelagh Dorn z wydziału analiz w Departamencie Policji Anderson, która pełni również funkcję prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Analityków Organów Ścigania (IALEIA).

Departament Policji w Anderson wykorzysta platformę DataWalk jako główne narzędzie wspierające dochodzenia i analizy. Będzie ono służyć do natychmiastowego, samoobsługowego raportowania dla kierownictwa departamentu.

- Jesteśmy na etapie zdobywania referencji na rynku amerykańskim i z tej perspektywy współpraca z Departamentem Policji w Anderson ma dla nas szczególne znaczenie. Nie mogę wyobrazić sobie lepszej rekomendacji dla innych jednostek Policji niż pozytywna opinia szefowej International Association of Law Enforcement Intelligence Analysts - mówi Paweł Wieczyński, prezes DataWalk SA.

DataWalk jest nowym wymiarem polskiego IT, podmiotem technologicznym, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)