Amerykanie stworzyli nowego robota - psa. Pogłaszczesz go?

Amerykanie stworzyli nowego robota - psa. Pogłaszczesz go?14.11.2017 14:07
Amerykanie stworzyli nowego robota - psa. Pogłaszczesz go?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Robot, który zachowuje się i wygląda jak pies. W filmach sci-fi oraz grach widzieliśmy już takich multum. Ale ten jest prawdziwy - poznajcie SpotMini od firmy Boston Dynamics.

SpotMini genialnie odwzorowuje psie ruchy i zachowanie. Został “schowany” w plastikową obudowę, dzięki której jego komponenty nie wystają na wierzchu, co może kojarzyć nam się z dotychczasowymi projektami robotów. Mimo to przez swój wygląd zdaje się być lekko przerażający, ciężko mu zaufać na ładne oczy. Na szczęście nie gryzie.

W poprzedniej fazie wyglądał trochę inaczej. To było jeszcze wtedy, gdy właścicielem firmy było Google. Możliwe, że nie wystarczająco dofinansowywali projekty robotów Boston Dynamics, bo większość z nich była "łysa" - pozbawiona sierści, czyli plastikowej obudowy. Nowym właścicielem od 8 czerwca 2017 roku jest SoftBank Group.

289218367242774586
Źródło zdjęć: © YouTube

Tak wyglądał projekt w 2016 roku. Widać sporo podobieństwa, ale też jedno rozwiązanie zostało całkowicie pominięte. SpotMini stracił głowę na wysięgniku. Przypominał wtedy bardziej lamę niż psa. Ostateczny wygląd robota nie jest jeszcze znany, więc wszystko może się zmienić. Nie wiadomo też czy będzie w sprzedaży i jaka byłaby jego ewentualna cena.

Niedawno również Sony prezentował swojego najnowszego psiego robota. W przyszłym roku ma wejść do sprzedaży w Japonii i kosztować około 2300 dol. Wyglądem odwzorowuje zwierzaka, jednak nie może się równać z nowym robotem Amerykanów. Tak prezentuje się Sony Aibo:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)