Amerykanie i Brytyjczycy rippują na potęgę

Amerykanie i Brytyjczycy rippują na potęgę

09.07.2008 12:00, aktual.: 09.07.2008 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedna trzecia amerykańskich i brytyjskich konsumentów wykonała w ciągu ostatnich 6 miesięcy co najmniej jedną kopię płyty DVD z filmem - wynika z raportu przygotowanego przez firmę Futuresource Consulting. Warto podkreślić, że większość ankietowanych była przekonana, że takie działanie jest legalne - mimo, iż w USA i UK wykonywanie kopii płyty z filmem czy muzyką nie jest dozwolone.

Z raportu dowiadujemy się, że w ostatnim półroczu co najmniej jedną płytę z filmem skopiowało 36. Amerykanów i 32% Brytyjczyków - przedstawiciele Futuresource mówią, że to wyraźny wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym ( aczkolwiek nie podają dokładnych danych za 2007 r. ). Warto odnotować, że w ubiegłym roku najczęściej kopiowano płyty z filmami pełnometrażowymi - obecnie coraz częściej kopiowane są płyty z serialami telewizyjnymi. Są to z reguły filmy pozyskane z internetowych lub tradycyjnych wypożyczalni.

Obraz
© (fot. IDG)

Do skopiowania płyty z reguły wykorzystywane były odtwarzacz DVD i podłączona do niego nagrywarka DVD - z takiej metody korzystało ok. 25% respondentów. Tyle samo osób korzystało z programu komputerowego służącego do kopiowania filmu z DVD oraz "pecetowej" nagrywarki.

Co ciekawe, aż 62% osób ankietowanych w USA i 49% odpytanych w Wielkiej Brytanii nie wiedziało, że takie działania nie są legalne - byli oni przekonani, że prawo pozwala im na wykonanie kopii legalnie nabytej płyty ( na własny użytek ).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)