American Airlines: Pasażerowie przecierali oczy ze zdumienia. Na pokładzie leciał nietypowy gość

American Airlines: Pasażerowie przecierali oczy ze zdumienia. Na pokładzie leciał nietypowy gość
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Mister Entertainer
Karolina Modzelewska

03.09.2019 12:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Standardowy lot linii American Airlines z Chicago do Ohama zmienił się w niezwykłe wydarzenie, kiedy jeden z pasażerów wprowadził na pokład konia. Zwierzak imieniem Flirty nie znalazł się tam przypadkowo.

Flirty jest wyjątkowym zwierzęciem. Ten miniaturowy koń to pomocnik, który wspiera emocjonalnie swoją właścicielkę Abreę Hensley. W młodości kobieta doświadczyła napastowania seksualnego, była również świadkiem strzelaniny, co wywołało u niej poważny wstrząs. Flirty pomaga jej radzić sobie z przeżytą traumą.

W Stanach Zjednoczonych zwierzęta serwisowe to nie tylko psy. Obowiązujące prawo zezwala również na wykorzystywanie miniaturowych koni. Niektóre stany, jak np. Montana uwzględniają również możliwości korzystania z kotów, ptaków, a nawet wilków, które wspierają osoby niepełnosprawne i po przeżytych traumach.

Zwierzęta na pokładzie samolotu

Linie lotnicze indywidualnie ustalają, jakie zwierzęta mogą podróżować na podkładzie ich samolotów. American Airlines pozwala na podróż z psami, kotami i małymi końmi, które pełnią funkcje serwisowe.

Historia Flirty zyskała popularność za sprawą zdjęć i filmików opublikowanych w mediach społecznościowych. Pasażerowie z zaciekawieniem przyglądali się miniaturowemu koniowi, jednak nikt nie skarżył się na jego obecność. Flirty zachowywała się bowiem wzorowo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)