AMD przedstawia najszybszą kartę graficzną na świecie

AMD przedstawia najszybszą kartę graficzną na świecie
Źródło zdjęć: © AMD

08.03.2011 16:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma AMD zaprezentowała dziś oficjalnie najszybszą kartę graficzną na rynku - model AMD Radeon HD 6990. W benchmarku 3DMArk11, który jest uznawany za branżowy standard, karta uzyskała wynik P11865 co stanowi rekord świata dla pojedynczej karty graficznej. AMD Radeon 6990 jest już dostępny na całym świecie w sugerowanej cenie detalicznej 699 USD

Firma AMD zaprezentowała oficjalnie najszybszą kartę graficzną na rynku - model AMD Radeon HD 6990. W benchmarku 3DMArk11, który jest uznawany za branżowy standard, karta uzyskała wynik P11865 co stanowi rekord świata dla pojedynczej karty graficznej. AMD Radeon 6990 jest już dostępny na całym świecie w sugerowanej cenie detalicznej 699 USD.

Zaprojektowana dla najbardziej wymagających graczy karta graficzna AMD Radeon HD 699. wspiera standard DirectX 11 oraz zaawansowane funkcje graficzne. Za podwyższoną wydajność w grach odpowiada technologia AMD PowerTune, która pozwala na podniesienie taktowania zegara w najbardziej wymagających aplikacjach. Model HD 6990 oferuje doskonałą wydajność w grach w jakości HD oraz obsługę do pięciu monitorów dzięki technologii AMD Eyefinity. Obsługa sześciu ekranów będzie możliwa za pośrednictwem akcesoriów DisplayPort 1.2, które pojawią się na rynku w kolejnych miesiącach.

Obraz
© (fot. AMD)

Nowa karta daje użytkownikom również możliwość dostosowania napięcia oraz częstotliwości taktowania zegara, co pozwala na uzyskanie jeszcze wyższej wydajności. Dodatkowo, technologia AMD HD3D, dzięki wsparciu standardu HDMI 1.4a zapewnia możliwość odtwarzania stereoskopowego sygnału 3D w grach i filmach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)