Altec Lansing FX5051 - kolumny 5.1 dla wymagających

Altec Lansing FX5051 - kolumny 5.1 dla wymagających

30.05.2007 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komputronik wprowadził do oferty kolumny 5.1 Altec Lansing model FX5051, przeznaczone dla odbiorców oczekujących od komputerowych głośników brzmienia wysokiej jakości.

Zestaw składa się z czterech głośników satelitarnych, głośnika centralnego oraz subwoofera, dając w sumie łączną moc muzyczna 89 W. Moc znamionowa głośników satelitarnych to 12 W na kanał ( zakres pasma 150 Hz - 20 kHz ), moc znamionowa głośnika centralnego to 13 W. Głośnik niskotonowy - subwoofer wykonany jest z drewna i dysponuje wzmacniaczem o mocy 28W ( zakres częstotliwości: 40Hz - 150 Hz ).

Z głośników można korzystać w dwojaki sposób. Można je połączyć przewodem USB bezpośrednio z komputerem PC. Projektanci zadbali oto, żeby w tym trybie pracy zestaw generował 6-kanałowy dźwięk otaczający. Przy czym co bardzo istotne w komputerze nie musi być zainstalowana 6-kanałowa karta dźwiękowa, wystarczy mieć złącze USB. Po przełączeniu zestawu w tryb 2/4 - można podłączyć zestaw do innego typu sprzętu audio jak odtwarzacze CD czy MP3/MP4.

Obraz
© Zestaw głośnikowy Altec Lansing FX5051

Głośniki są ekranowane magnetycznie. Zestawem sterujemy pilotem, jest także wbudowane gniazdo słuchawkowe. Kolumny mają niezależną regulację poziomu głośności subwoofera, głośnika centralnego oraz satelitarnych.

Cena zestawu to 789 zł

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)