Allegro wymienia się ruchem z lokalnymi sieciami w Poznaniu

Allegro wymienia się ruchem z lokalnymi sieciami w Poznaniu

Allegro wymienia się ruchem z lokalnymi sieciami w Poznaniu
20.12.2007 10:31, aktualizacja: 20.12.2007 10:48

Operator największego polskiego serwisu aukcji internetowych Allegro.pl
- poznańska firma QXL Poland jest kolejnym uczestnikiem porozumienia
poznańskich firm internetowych działających w porozumieniu Poznan
Internet eXchange.

_ Fakt uruchomienia połączenia do PIX-a przez tak dużego dostawcę treści internetowych jest dla nas powodem do radości; mam również nadzieję, że stanie się zachętą dla innych dostawców dostępu i treści internetowych _ - mówi Piotr Szałamacha, dyrektor techniczny w firmie Horyzont TI, która jest koordynatorem i pomysłodawcą projektu PIX. Uruchomione połączenie ma przepływność 1 Gb/s i może zostać łatwo rozbudowane do poziomu 10 Gb/s.

Obecnie trwają prace zmierzające do uruchomienia dostępu do Poznańskiego Węzła Wymiany Ruchu IP przez kolejnych dostawców internetowych.

Poznański Punkt Wymiany Ruchu Internetowego (ang. _ Poznan Internet Exchange _ - w skrócie PIX) jest zainicjowanym przez firmy Horyzont Technologie Internetowe oraz Beyond.pl porozumieniem firm działających w Poznaniu i jego okolicach, zajmujących się dostarczaniem treści i dostępu do Internetu.

Celem porozumienia jest stworzenie możliwości darmowej i szybkiej wymiany ruchu internetowego pomiędzy sieciami IP wszystkich jego uczestników.

Porozumienie ma charakter otwarty na wszystkich dostawców treści i dostępu do Internetu bez klasyfikacji ruchu na ruch komercyjny i edukacyjny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)