Allegro nie będzie MVNO, ale GG ciągle chce

Allegro nie będzie MVNO, ale GG ciągle chce

26.04.2009 22:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kryzys ekonomiczny i trwająca na polskim rynku wojna cenowa nie są dobrym otoczeniem biznesowym do startu nowych biznesów telekomunikacyjnych. Ze startu ze swoim MVNO zrezygnowało właśnie Allegro.

_ Po uważnym przeanalizowaniu sytuacji na rynku telekomunikacyjnym podjęliśmy decyzję o zamknięciu tego projektu ze względu na brak możliwości wprowadzenia go w życie _ - powiedział serwisowi _ Aukcje.org _ Patryk Tryzubiak, rzecznik Allegro.

Allegro miało działać jako MVNO w sieci Polkomtela, start był planowany na I kwartał tego roku. Umowa między tymi dwoma podmiotami została podpisana pół roku temu.

Inny podmiot, którego właścicielem jest także południowoafrykański koncern Naspers Limited - Gadu-Gadu - ciągle podtrzymuje plany startu ze swoim MVNO.

_ Nasze plany się nie zmieniły i widzimy dla GG dużą szansę w rynku MVNO. GG jest innym rodzajem biznesu, oferuje narzędzia do komunikacji masowej. Jesteśmy bardzo zaawansowani w pracach i jesteśmy pewni, że to przemyślany ruch i rozwój dla GG _ - mówi serwisowi _ Internet Standard _ Jarosław Rybus, rzecznik GG Network.

GG Network umowę o MVNO podpisało pod koniec 2007 roku, także z Polkomtelem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)