Alior Bank. Gigantyczne zmiany od 14 września. Dyrektywa UE obejmie też inne banki

Alior Bank. Gigantyczne zmiany od 14 września. Dyrektywa UE obejmie też inne banki
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy

23.08.2019 14:07, aktual.: 23.08.2019 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alior Bank poinformował swoich klientów o nowych przepisach, które wejdą w życie już 14 września. Logowanie do bankowości elektronicznej, przelewy, a także płatności kartą to nie jedyne czynności, które ulegną zmianom. Do dyrektyw unijnej PSD2 muszą zastosować się wszystkie banki

Oprócz podania loginu i hasła, do zalogowania w bankowości elektronicznej Alior Banku trzeba będzie podać także kod SMS. Zmiany w sposobie logowania to efekt wchodzącej w życie dyrektywy unijnej PSD2.

Zmiany obejmą wszystkie banki

Klienci muszą przygotować się na cały szereg gigantycznych zmian, które wejdą w życie już 14 września. Wcześniej o nadchodzącej zmianie przepisów swoich klientów informował mBank. Teraz w wewnętrznej korespondencji głos zabrał Alior Bank.

W celu zalogowania się do bankowości internetowej nie wystarczy jak dotąd wpisanie loginu i hasła. Trzeba będzie wpisać także kod SMS lub zatwierdzić logowanie w aplikacji mobilnej. Ponadto zmiany obejmą także operacje na koncie. Aby wykonać internetowy przelew, trzeba będzie nie tylko podać kod autoryzacyjny, wysłany SMS-em, ale również potwierdzić go w aplikacji mobilnej - na przykład odciskiem palca lub za pośrednictwem systemu rozpoznawania twarzy.

Klienci Alior Banku będą też musieli podejmować szybkie decyzje. Więcej niż 5 minut bezczynności po zalogowaniu na konto spowoduje wygaśnięcie sesji i automatyczne wylogowanie.

Nowe dyrektywy obowiązują również strefę płatności kartą. Do najważniejszych zmian należy ta, że kodem PIN trzeba będzie autoryzować także niektóre transakcje, które nie przekraczają 50 złotych.

Rozporządzenia unijnej PSD2 - z ang. Payment Services Directive obejmą wszystkie banki w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także