Alexandre Dumas w Google Doodle. Google upamiętnia francuskiego pisarza

Alexandre Dumas w Google Doodle. Google upamiętnia francuskiego pisarza

Alexandre Dumas w Google Doodle. Google upamiętnia francuskiego pisarza
Karolina Modzelewska
28.08.2020 10:20

Alexandre Dumas został uhonorowany przez Google Doodle. 28 sierpnia w wyszukiwarce pojawiła się grafika z jego wizerunkiem. Francuski pisarz jest znany m.in. jako autor takich powieści jak "Hrabia Monet Christo" czy "Trzej Muszkieterowie".

Alexandre Dumas był francuskim pisarzem i dramaturgiem, który urodził się 24 lipca 1802, a zmarł 5 grudnia 1870. Początkowo nazywał się Dumas Davy de la Pailleterie, ale z biegiem czasu postanowił, zmienić swoje imię i od tego czasu przedstawiał się jako Alexandre Dumas.

Alexandre Dumas w Google Doodle

Dzieła Alexandre Dumasa cieszą się popularnością na całym świecie, są przetłumaczone na wiele języków, a na ich podstawie nakręcono ponad 200 filmów. Za najważniejsze z nich uznaje się powieści historyczne oraz przygodowe: "Hrabia Monet Christo" i "Trzej Muszkieterowie". Dorobek pisarza jest naprawdę imponujący.

Przeglądarka Google uhonorowała Alexandre Dumasa pokazem slajdów w Google Doodle. Pokaz ukazał się w piątek 28 sierpnia 2020 roku. Slajdy są nawiązaniem do jednego z najpopularniejszych dzieł Dumasa. Wybór dnia nie był przypadkowy, bo to właśnie 28 sierpnia 1844 roku, w jednej z paryskich gazet opublikowano pierwszą część powieści "Hrabia Monte Christo".

Google Doodle to specjalny tryb, który pracownicy Google wykorzystują, aby uhonorować wyjątkowe zdarzenia i osoby.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)