Albicla. Właśnie ruszyły zapisy do kolejnego "polskiego Facebooka"

Albicla. Właśnie ruszyły zapisy do kolejnego "polskiego Facebooka"

Właśnie ruszyły zapisy do "polskiego Facebooka"
Właśnie ruszyły zapisy do "polskiego Facebooka"
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
20.01.2021 17:01

Albicla.com uruchomił zapisy do swojego serwisu społecznościowego. To kolejne, po portalu WolniSlowianie.pl media społecznościowe, które sprzeciwia się cenzurze stosowanej przez gigantów branży technologicznej, czyli Facebooka, YouTube czy Twittera.

Nazwa nowego portalu Albicla to nawiązanie do łacińskiego określenia orła białego - "aquila alba". Jego projekt został ogłoszony przez Tomasza Sakiewicza, który o wszystkim poinformował podczas wystąpienia w Telewizji Republika.

Albicla - "polski Facebook"

"Polski Facebook" jest odpowiedzią Klubu Gazety Polskiej na coraz większą cenzurę w mediach społecznościowych. Ma stać się forum wymiany wolnych i niezależnych myśli. Jego twórcy wiążą z nim spore nadzieje. Liczą też, że szybko zyska popularność wśród internautów.

Sakiewicz, który jest redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" przekonuje, że serwis będzie alternatywą dla amerykańskich mediów społecznościowych, obecnie gromadzących ogromną liczbę użytkowników z całego świata.

Zapisy do serwisu Albicla

Rejestracji do serwisu Albicla można dokonać na jego oficjalnej stronie internetowej. Domena wykorzystywana przez portal należy do spółki Słowo Niezależne Sp. z o.o. Założenie konta jest darmowe. Nowy użytkownik musi podać podstawowe dane, a także adres e-mail, kraj pochodzenia i wybrane hasło. Konieczne jest również zaznaczenie, czy jest się osobą prywatną, czy osobą publiczną, firmą, instytucją lub innym podmiotem, a także akceptacja regulaminu i polityki prywatności serwisu.

Z regulaminu dowiadujemy się, że każda osoba może posiadać tylko jedno konto w Albicla. Należy też podać prawdziwe imię i nazwisko. Twórcy zastrzegają, że konta na Albicla nie mogą mieć: osoby karane za przestępstwa seksualne, mające ograniczoną zdolność do czynności prawnych, a także te, których konto zostało wcześniej zawieszone lub usunięte.

Użytkownicy Albicla mogą m.in. tworzyć spersonalizowane profile, zamieszczać i redagować posty, publikować zdjęcia, relacje i tworzyć wydarzenia, a także komentować treści innych osób.

Aktualizacja godz. 17.20

Ze względu na duże zainteresowanie serwisem, występują problemy z rejestracją. Osoby, które próbują założyć konto, otrzymują komunikat: "z uwagi na duże zainteresowanie musimy poczekać aż e-maile dojdą do zarejestrowanych użytkowników. Zapraszamy za chwilę".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)