Aktualizacja 3D do aparatów Sony NEX‑5 i NEX‑3

Aktualizacja 3D do aparatów Sony NEX-5 i NEX-3
Źródło zdjęć: © Sony

01.07.2010 14:52, aktual.: 01.07.2010 15:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sony udostępniła aktualizację oprogramowania układowego aparatów z wymiennymi obiektywami NEX-5 / NEX-3, dzięki której będzie można wykonywać zdjęcia 3D

Uaktualnienie jest już dostępne do pobrania z witryny pomocy technicznej Sony Europe. Darmowa aktualizacja wprowadza kilka usprawnień wydajności i tryb panoramy 3D dzięki czemu można rejestrować niezwykle rozległe, trójwymiarowe panoramy.

Obraz
© (fot. Sony)

Aby skorzystać z nowych funkcji, wystarczy wcisnąć spust migawki i przemieszczać aparat w lewo i w prawo. Urządzenie wykona wówczas serię zdjęć i automatycznie połączy je w panoramiczną fotografię, która będzie zawierała informacje o głębi. Taką panoramę można następnie oglądać w trzech wymiarach na podłączonym telewizorze zgodnym ze standardami 3D. Aktualizacja zapewnia też inne udoskonalenia aparatów NEX-5 / NEX-3. Należą do nich: - Poprawa zdjęć wykonywanych w "normalnym" trybie panoramy 2D; - Mniejszy pobór energii po wyłączeniu aparatu; - Szybszy rozruch w słabym oświetleniu. Aktualizacji wymagają tylko aparaty NEX-5 / NEX-3 z oprogramowaniem układowym w wersji 01. Aparaty dostarczone z oprogramowaniem układowym w wersji 02 lub wyższej są już zaktualizowane i mają nowe funkcje i ulepszenia. Wersję oprogramowania układowego można sprawdzić, wybierając [MENU]/[SETUP]/[VERSION]. Zarejestrowani użytkownicy aparatów NEX-5 / NEX-3 otrzymają wiadomość o aktualizacji pocztą elektroniczną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także