Akcje AMD rosną dzięki plotce

Akcje AMD rosną dzięki plotce

Akcje AMD rosną dzięki plotce
Źródło zdjęć: © AMD
24.01.2008 10:00, aktualizacja: 24.01.2008 10:29

Akcje borykającego się z kłopotami koncernu AMD zyskały wczoraj na wartości aż 8%. Nie jest to jednak oznaka uzdrowienia sytuacji w firmie, a... wynik plotki. Pojawiły się bowiem pogłoski, że AMD może zostać przejęte przez IBM-a. Analitycy twierdzą, że jest to mało prawdopodobne, a przedstawiciele obu firm nie chcieli komentować plotek.

"O przejęciu AMD przez IBM-a mówiono już wcześniej. Teraz akcje AMD są wyjątkowo tanie, więc mógłby to być dobry czas na ich zakup" - stwierdził William Lefkowitz z firmy brokerskiej vFinance Investments.

Obraz
© (fot. )

Co prawda obie firmy współpracują ze sobą na wielu polach i spekuluje się, jakoby AMD chciało korzystać z należącej do IBM-a fabryki w FishKill, jednak przejęcie _ "jest mało prawdopodobne, gdyż IBM wycofuje się z rynku sprzętu i produkcji na rzecz oferowania oprogramowania i gotowych rozwiązań" _ - stwierdził Ashok Kumar, analityk CRT Capital Group. Dodał, że wątpi, by IBM chciał konkurować z Intelem. Jego zdaniem zakup AMD byłyby nieracjonalnym posunięciem.

IBM od lat wycofuje się z rynku klienta indywidualnego. W 2002 roku sprzedał swoją produkcję dysków twardych, w 2005 podpisał głośną umowę z Lenovo, a w ubiegłym roku pozbył się produkcji drukarek. Kumar uważa, że jeśli IBM ponownie spróbowałby zaistnieć na rynku klienta indywidualnego, akcje koncernu straciłyby wartość w oczach inwestorów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)