AISD, czyli system umożliwijący sprawdzanie ocen uczniów przez Internet

AISD, czyli system umożliwijący sprawdzanie ocen uczniów przez Internet

AISD, czyli system umożliwijący sprawdzanie ocen uczniów przez Internet
20.01.2009 21:03, aktualizacja: 21.01.2009 09:45

Austin Independent School District to nowoczesne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą śledzić na bieżąco postępy w nauce swoich dzieci. Dzięki niemu mają oni możliwość sprawdzenia obecności, stopni i uwag od nauczyciela.

Austin Independent School District - http://www.austinisd.org/ to system, który został już sprawdzony w sześciu szkołach w Stanach Zjednoczonych. Jak do tej pory rodzice i sami uczniowie są z niego bardzo zadowoleni. Dzięki niemu można sprawdzić frekwencję na każdych zajęciach lub oceny z poszczególnych sprawdzianów.

Za pomocą Internetu rodzice mogą ustalić średnią wyników dla swojego dziecka. Jeżeli dla przykładu jest to 4,0 i dziecko uzyskuje same dobre stopnie - rodzice nie są o niczym informowani. Natomiast jeżeli uczeń opuszcza się w nauce i uzyskuje niższe oceny niż to zostało określone wcześniej, rodzice są wzywani do szkoły.

"Mam nadzieję, że wielu rodziców skorzysta z tego pomysłu i zaloguje się, aby śledzić, co robią ich dzieci" - powiedział twórca systemu.

Z nowego rozwiązania zadowoleni są również sami uczniowie. Według nich teraz można mieć dostęp do swoich ocen na bieżąco, a nie tylko przez chwilę gdy nauczyciel odczytuje wyniki po sprawdzianie. Poza tym system przypomina uczniom o zadanej pracy domowej i zbliżających się egzaminach. Dodatkowo zobowiązuje on wykładowców do aktualizowania raz w tygodniu ocen wszystkich uczniów.

Jak dotąd w systemie Austin Independent School District zarejestrowało się 35% rodziców.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)