AirShow 2018. Zobacz jakie samoloty pojawią się w Radomiu

AirShow 2018. Zobacz jakie samoloty pojawią się w Radomiu

AirShow 2018. Zobacz jakie samoloty pojawią się w Radomiu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
28.06.2018 13:26, aktualizacja: 28.06.2018 13:58

AirShow w Radomiu to największa impreza poświęcona samolotowym akrobacją. Zobacz, jakie zespoły pojawią się w Polsce i czym będą latać. AirShow 2018 zaplanowano na 25-26 sierpnia.

Zespół Akrobacyjny "Biało-Czerwone Iskry" to kontynuator utworzonego w 1969 r. w 60. Lotniczym Pułku Szkolnym w Radomiu zespołu "Rombik", a od 1991 roku działa pod obecną nazwą. Piloci latają samolotem TS-11 Iskra, który może osiągnąć maksymalną prędkość 740 km/h, a jego maksymalny pułap wynosi 11500 m.

Obraz
© Materiały prasowe
1 / 13

Orlik

Obraz
© Materiały prasowe

Kolejny polski zespół to Orlik z samolotem PZL-130 Orlik. Organizatorzy zwracają uwagę na ciekawą rzecz: "kabina samolotu nie posiada funkcji hermetyzacji, piloci korzystają jedynie z masek tlenowych powyżej 4000m, wrażenia dla lotników przy przelotach w drogach lotniczych (a w takich podróżuje się wykonując dalekie przeloty) są zapewne podobne do tych, jakie towarzyszą organizmom himalaistów wspinającym się na najwyższe szczyty świata".

2 / 13

SOLOTURK

Obraz
© Materiały prasowe

SOLOTURK zajmują się przedstawianiem możliwości F-16 C Block-40, należących do tureckich sił zbrojnych. Oprócz lotów pokazowych, piloci grupy SOLOTURK biorą ciągły udział w szkoleniu bojowym - zaznacza organizator.

3 / 13

Tiger Demo Team

Obraz
© Materiały prasowe

F-16 Fighting Falcon Block 52+ - takich samolotów w Polsce jest 48, za to ten przygotowano właśnie na pokazy. Drużyna Tiger Demo Team wyróżnia się nie tylko "tygrysim" malowaniem. Ich egzemplarz został wyposażony w zbiorniki konformalne, co sprawia, że to drugi taki F-16 na świecie.

4 / 13

Zeus

Obraz
© Materiały prasowe

Pokaz F - 16C Block 52 + zobaczymy też w wykonaniu greckiej grupy Zeus, która "prezentuje potęgę Greckich Sił Powietrznych".

5 / 13

Midnight Hawks

Obraz
© Materiały prasowe

Z Finlandii przyleci Midnight Hawks. Finowie latają na pokazach BAE Hawk. W odróżnieniu od Greków czy Polaków, którzy malują swoje samoloty w charakterystyczny sposób, BAE Hawk malowania nie posiadają. Powód jest prosty - samoloty na co dzień służą w fińskich siłach powietrznych jako samoloty szkoleniowe.

6 / 13

Wings of Storm

Obraz
© Materiały prasowe

Chorwacki zespół Wings of Storm zobaczymy w samolotach Pilatus Aircraft.

7 / 13

Fulcrum Drivers Demo Team

Obraz
© Materiały prasowe

Fulcrum Drivers Demo Team będzie występem "jednego aktora" - oczywiście por. Rafał "Pinek" Pinkowski będzie miał wsparcie z ziemi, ale tylko jeden samolot Mig-29 wchodzi w skład pokazu.

8 / 13

Royal Jordanian Falcons

Obraz
© Materiały prasowe

Royal Jordanian Falcons to grupa pokazowa jordańskich sił powietrznych. Tamtejszych pilotów zobaczymy w samolotach niemieckiej produkcji - Extra 300L.

9 / 13

Frecce TriColori

Obraz
© Materiały prasowe

"Jeden z najbardziej wyczekiwanych zespołów" - tak organizator AirShow zapowiada pokaz Frecce TriColori, który występuje w składzie dziewięcio samolotowym oraz z jednym solistą. "Oprócz fantastycznych figur w powietrzu, dobrze dopasowanej muzyki, całemu pokazowi towarzyszy komentarz spikera Andrei Soro. Spektakularny pokaz umiejętności pilotażowych jest też wspierany intensywnym trójbarwnym dymem w kolorach włoskiej flagi. Bywa i tak, że odległość między samolotami jest mniejsza niż 2 metry" - zapowiadają organizatorzy.

10 / 13

Patrouille Suisse

Obraz
© WP.PL

Patrouille Suisse to zespół akrobacyjny Sił Powietrznych Szwajcarii. Piloci latają w myśliwcach Northrop F-5E Tiger II.

11 / 13

Patrulla Águila

Obraz
© Materiały prasowe

Hiszpański zespół Patrulla Águila to kolejna gwiazda AirShow. Prezentuje się w składzie 7 samolotów + solista, a stali bywalcy pokazów w Radomiu mogą pamiętać ich występ z 2015 roku.

12 / 13

Typhoon Display Team

Obraz
© Materiały prasowe

Typhoon Display Team to brytyjski zespół pokazowy Królewskich Sił Powietrznych z 29 Squadron Royal Air Force w Coningsby. Ich Typhoon podczas pokazu niemalże osiągnie prędkość dźwięku.

13 / 13

Dwa myśliwce

Obraz
© East News

W Radomiu zobaczymy też takie samoloty jak Saab 105 OE, PAC Super Mushshak, PAC JF-17 Thunder, Su-27 czy Su-25.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)