Air Show 2018 startuje w Radomiu. Jesteśmy na miejscu

Air Show 2018 startuje w Radomiu. Jesteśmy na miejscu
Źródło zdjęć: © Flyphotos.net | Bartłomiej Myć
Bartłomiej Myć

25.08.2018 12:02, aktual.: 25.08.2018 12:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

25 sierpnia rozpoczyna się 16. edycja Air Show - imprezy, która juz od wielu lat gości na radomskim niebie. W tym roku impreza jest jednak wyjątkowa ze względu na obchody 100-lecia niepodległości Państwa Polskiego.

Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla widzów, zarówno na ziemi, jaki - a w zasadzie przede wszystkim - w czasie wielu godzin dynamicznych pokazów lotniczych.

W locie zaprezentują się Polskie Siły Powietrzne na wielu typach maszyn.

Obraz
© Flyphotos.net | Bartłomiej Myć

Na niebie pokażą się również zespoły akrobacyjne z Włoch czy Szwajcarii oraz wielu "solistów" (którzy wbrew pozorom również mają swój zespół, bez którego nie byliby w stanie zademonstrować programu pokazowego) z Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Turcji a nawet z Pakistanu.

Ten ostatni uczestnik jest prawdziwą gratką dla wszystkich fanów lotnictwa, fotografów i spotterów, gdyż spotkać taki samolot na pokazach w tej części świata to prawdziwa rzadkość. Planowany jest również przelot samolotu AWACS - mobilnej, latającej stacji radarowej, który jest częścią sił powietrznych NATO)
.

Obraz
© Flyphotos.net | Bartłomiej Myć

W ciągu ostatnich kilku dni do Radomia przyleciały załogi i zespoły akrobacyjne, które w sobotę i niedzielę będą prezentować się przed publicznością. Każdy występ poprzedzony jest jednak treningiem, który najczęściej odbywa się raz lub kilkukrotnie przed samymi pokazami. Prezentujemy zdjęcia z przylotów gości oraz z treningów.

Dla osób, które będą chciały patrzeć nie tylko w niebo również nie zabraknie atrakcji. Na wystawie statycznej obejrzeć można będzie samoloty bliźniacze do tych biorących udział w pokazach dynamicznych, a także takie, które są demonstrowane tylko statycznie. Poza wystawą lotniczą obejrzeć będzie można również sprzęt należący do innych oddziałów Wojska Polskiego, Policji czy Straży Pożarnej.

Obraz
© Flyphotos.net | Bartłomiej Myć

Radomskie Airshow ma już swoją markę rozpoznawalną w całej Europie i nie tylko, co napewno wpłynie na frekwencję wśród widzów. Wielu gości zjeżdża z całej Polski, a także z za granicy. Na wszystkich czeka moc atrakcji i mimo niezapowiadającej się idealnie pogody wszyscy liczymy, że kolejna edycja Radom Airshow okaże się sukcesem. Będziemy dla was to relacjonować!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także