Air Show 2018 startuje w Radomiu. Jesteśmy na miejscu

Strona głównaAir Show 2018 startuje w Radomiu. Jesteśmy na miejscu
25.08.2018 12:02
Air Show 2018 startuje w Radomiu. Jesteśmy na miejscu
Źródło zdjęć: © Flyphotos.net | Bartłomiej Myć
Bartłomiej Myć
Bartłomiej Myć

25 sierpnia rozpoczyna się 16. edycja Air Show - imprezy, która juz od wielu lat gości na radomskim niebie. W tym roku impreza jest jednak wyjątkowa ze względu na obchody 100-lecia niepodległości Państwa Polskiego.

Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla widzów, zarówno na ziemi, jaki - a w zasadzie przede wszystkim - w czasie wielu godzin dynamicznych pokazów lotniczych.

W locie zaprezentują się Polskie Siły Powietrzne na wielu typach maszyn.

289736175110159354
Źródło zdjęć: © Flyphotos.net | Bartłomiej Myć

Na niebie pokażą się również zespoły akrobacyjne z Włoch czy Szwajcarii oraz wielu "solistów" (którzy wbrew pozorom również mają swój zespół, bez którego nie byliby w stanie zademonstrować programu pokazowego) z Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Turcji a nawet z Pakistanu.

Ten ostatni uczestnik jest prawdziwą gratką dla wszystkich fanów lotnictwa, fotografów i spotterów, gdyż spotkać taki samolot na pokazach w tej części świata to prawdziwa rzadkość. Planowany jest również przelot samolotu AWACS - mobilnej, latającej stacji radarowej, który jest częścią sił powietrznych NATO)
.

289736175110355962
Źródło zdjęć: © Flyphotos.net | Bartłomiej Myć

W ciągu ostatnich kilku dni do Radomia przyleciały załogi i zespoły akrobacyjne, które w sobotę i niedzielę będą prezentować się przed publicznością. Każdy występ poprzedzony jest jednak treningiem, który najczęściej odbywa się raz lub kilkukrotnie przed samymi pokazami. Prezentujemy zdjęcia z przylotów gości oraz z treningów.

Dla osób, które będą chciały patrzeć nie tylko w niebo również nie zabraknie atrakcji. Na wystawie statycznej obejrzeć można będzie samoloty bliźniacze do tych biorących udział w pokazach dynamicznych, a także takie, które są demonstrowane tylko statycznie. Poza wystawą lotniczą obejrzeć będzie można również sprzęt należący do innych oddziałów Wojska Polskiego, Policji czy Straży Pożarnej.

289736175110552570
Źródło zdjęć: © Flyphotos.net | Bartłomiej Myć

Radomskie Airshow ma już swoją markę rozpoznawalną w całej Europie i nie tylko, co napewno wpłynie na frekwencję wśród widzów. Wielu gości zjeżdża z całej Polski, a także z za granicy. Na wszystkich czeka moc atrakcji i mimo niezapowiadającej się idealnie pogody wszyscy liczymy, że kolejna edycja Radom Airshow okaże się sukcesem. Będziemy dla was to relacjonować!

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)