Agora przegrała proces z Praca.pl

Agora przegrała proces z Praca.pl
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

20.08.2009 10:00, aktual.: 20.08.2009 11:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Działalność Praca.pl nie jest czynem nieuczciwej konkurencji wobec należącego do Agory serwisu gazetapraca.pl - uznał Sąd Apelacyjny w Warszawie.

W zakończonym wczoraj procesie cywilnym sąd podtrzymał stanowisko sądu pierwszej instancji. Oznacza to, że spółka Praca.pl nie dopuściła się czynu nieuczciwej konkurencji, jak zarzucała jej Agora - podały Wirtualnemedia.pl.

Za czyn nieuczciwej konkurencji Agora uznała fakt, że wpisanie w pasku przegladarki ciągu Gazeta.praca.pl skutkuje przekierowaniem na Praca.pl. Dla Agory, która prowadzi serwis Gazetapraca.pl, jest to "pasożytnictwo rynkowe" i korzystanie z renomy wydawcy "Gazety Wyborczej"

Jak jednak tłumaczyli przed sądem przedstawiciele Praca.pl, wpisanie dowolnego ciągu liter przed Praca.pl, spowoduje przekierowanie na ich adres. Co więcej, swoja domenę zarejestrowali oni 8 lat wcześniej przed Agorą (bo jeszcze w 1998 r.). Sam akt oskarżenia uważają oni za wynik zemsty ze strony Agory, która starała się jakiś czas temu przejąć Praca.pl. Nie osiągnięto jednak porozumienia.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)