Agora przegrała proces z Praca.pl

Agora przegrała proces z Praca.pl20.08.2009 10:00
Agora przegrała proces z Praca.pl
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

Działalność Praca.pl nie jest czynem nieuczciwej konkurencji wobec należącego do Agory serwisu gazetapraca.pl - uznał Sąd Apelacyjny w Warszawie.

W zakończonym wczoraj procesie cywilnym sąd podtrzymał stanowisko sądu pierwszej instancji. Oznacza to, że spółka Praca.pl nie dopuściła się czynu nieuczciwej konkurencji, jak zarzucała jej Agora - podały Wirtualnemedia.pl.

Za czyn nieuczciwej konkurencji Agora uznała fakt, że wpisanie w pasku przegladarki ciągu Gazeta.praca.pl skutkuje przekierowaniem na Praca.pl. Dla Agory, która prowadzi serwis Gazetapraca.pl, jest to "pasożytnictwo rynkowe" i korzystanie z renomy wydawcy "Gazety Wyborczej"

Jak jednak tłumaczyli przed sądem przedstawiciele Praca.pl, wpisanie dowolnego ciągu liter przed Praca.pl, spowoduje przekierowanie na ich adres. Co więcej, swoja domenę zarejestrowali oni 8 lat wcześniej przed Agorą (bo jeszcze w 1998 r.). Sam akt oskarżenia uważają oni za wynik zemsty ze strony Agory, która starała się jakiś czas temu przejąć Praca.pl. Nie osiągnięto jednak porozumienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)