AGA iTotal Control - kuchenka, która odpowie na twoje smsy

AGA iTotal Control - kuchenka, która odpowie na twoje smsy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.06.2012 16:51

Coraz popularniejsze staje się kontrolowanie na odległość domowego sprzętu AGD, podłączonego do sieci Wi-Fi. Jednak AGA, brytyjski producent kuchenek, poszedł o krok dalej. Ich nową kuchenkę kontrolować możesz poprzez wiadomości sms.

System działa w bardzo prosty sposób - kuchenka reaguje na konkretne polecenia, które wysyłasz jej z telefonu komórkowego poprzez wiadomości tekstowe. Urządzenie rozpoznaje jedną z ośmiu dostępnych komend i rozpoczyna jej wykonywanie, wysyła też smsa zwrotnego, w którym melduje wykonanie zadania.

Jak łatwo się domyślić, aby porozumiewać się przez sieć komórkową, w kuchence należy zainstalować kartę SIM - w tym celu producent połączył siły z Orange, zapewniając numer w sieci wraz z umową na 1. miesięcy, skrojoną na miarę potrzeb urządzenia AGD. Dzięki temu nie tylko można zdalnie rozpocząć przygotowywanie obiadu. Można także w łatwy sposób pozbyć się natrętów odsyłając ich do piekarnika - dajmy im numer kuchenki, niech sobie dzwonią.

Kuchenka posiada wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki czemu możemy nią sterować także przez dedykowaną stronę www oraz przez aplikacje dostępne na telefony z systemem iOS lub Android. Poniższy film przedstawia, jak system komunikacji między użytkownikiem a urządzeniem sprawdza się w praktyce.

PS/SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)