AEG HK884400FG - płyta indukcyjna z kolorowym wyświetlaczem

AEG HK884400FG - płyta indukcyjna z kolorowym wyświetlaczem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.01.2013 08:23

Płyta indukcyjna AEG HK884400FG z linii Neue Kollektion to płyta grzejna z kolorowym wyświetlaczem MaxiSight, który podaje informacje między innymi o mocy poszczególnych pól grzejnych, ułatwiając kontrolę nad procesem gotowania.

Płyty indukcyjne zyskują coraz większe uznanie wśród konsumentów ze względu na funkcjonalność i energooszczędność. Ciepło jest w nich wytwarzane przy pomocy indukcji elektromagnetycznej bezpośrednio w dnie naczynia. Dzięki temu straty ciepła i energii potrzebnej do jego wytworzenia są znacznie mniejsze. Płyta pozostaje zimna z wyjątkiem miejsca nagrzanego przez gorące naczynie. W płytach AEG, nawet to ciepło można wykorzystać. Wskaźniki OptiHeat informują użytkownika, czy dane pole grzejne jest nadal wystarczająco gorące, aby kontynuować gotowanie lub utrzymywać temperaturę potrawy. Zegar Öko, po ustawieniu żądanego czasu gotowania, obliczy czas wyłączenia płyty, pozwalając dokończyć gotowanie z wykorzystaniem ciepła resztkowego.

Dzięki zegarowi naliczającemu w płytach AEG można kontrolować proces gotowania. Zegar nalicza czas od momentu uruchomienia pola grzejnego, informując dokładnie, jak długo już trwa każdy etap gotowania. Gdy czasu na przyrządzenie potrawy jest mało, można przyspieszyć proces, korzystając z większej mocy lub z funkcji szybkiego grzania.

Na płycie AEG można ustawiać garnki w praktycznie dowolnym miejscu, jeśli tylko zakryją środkowe oznaczenie umieszczone na polu grzejnym. Pola grzejne płyty automatycznie dostosują się do kształtu naczyń. Bezramkowa płyta grzejna AEG HK884400FG o szklanej powierzchni posiada sterowanie dotykowe i kolorowy wyświetlacz.

Cena - około 5000 złotych

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)