Adobe dla iPada

Adobe dla iPada
Źródło zdjęć: © Adobe

28.01.2010 15:00, aktual.: 28.01.2010 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adobe zapowiedział, że doda wsparcie dla wyższej rozdzielczości ekranu iPada w swoim narzędziu "Packager for iPhone" przeznaczonym dla programistów projektujących swoje aplikacje we Flashu.

"Packarger for iPhone" to narzędzie skierowane do osób tworzących aplikacje w formacie flash, przeznaczone na iPhone'a i iPod toucha. Z pomocą pakietu można przekonwertować je na format obsługiwany przez system iPhone'a. "Packarger for iPhone" umożliwi tworzenie programów także dla iPada, jednak w początkowej fazie nie będą one w pełni korzystać z nowej rozdzielczości tabletu Apple'a.

"Chcemy, by programiści tworzący aplikacje we Flashu mogli wykorzystać zwiększoną rozdzielczość oraz większy rozmiar ekranu iPada" napisano we wpisie na blogu Adobe.

Rozdzielczość ekranu iPada wynosi 102. x 768 piksele, podczas, gdy rozdzielczość wyświetlaczy iPhone'a i iPod toucha to 480 x 320 pikseli.
Problemy z aplikacjami korzystającymi z Flasha wynikają z tego, że zarówno iPhone, jak i iPod touch nie obsługują tego formatu. Obecnie do grona urządzeń nie obsługujących formatu Adobe'a dołączył najnowszy komputer ze stajni Apple'a.

Każdy, kto chce przygotować aplikację we Flashu na iPhone'a, iPod touch'a oraz iPada może skontaktować się z Adobe pod adresem iphone-prerelease@adobe.com.

"Poszukujemy programistów mających pomysł na aplikację, która mogłaby się znaleźć w sklepie App Store w najbliższych dwóch miesiącach" napisano we wpisie na blogu.

"Packarger for iPhone" zostanie udostępniony w pakiecie wraz najnowszą wersją oprogramowania Flash Pro CS5.

Więcej informacji o tablecie iPad

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)