Adidas będzie robił ubrania ze skóry produkowanej z grzybów

Adidas będzie robił ubrania ze skóry produkowanej z grzybów

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
07.10.2020 21:13, aktualizacja: 01.03.2022 14:06

Adidas oraz inne znane marki są zainteresowane wykorzystaniem wegańskiego materiału podobnego do skóry do produkcji ubrań. Tworzywo o nazwie „Mylo” powstaje ze specjalnego rodzaju włókien wykonanych z grzybni.

Startup Bolt Threads produkuje wegański materiał „Mylo”, który przypomina skórę. Jak informuje "The New York Times" interesują się nim takie firmy odzieżowe jak Adidas czy Lululemon. Producenci znanych na całym świecie ubrań ogłosili, że zainwestują znaczne kwoty we współpracę z Bolt Threads, aby stworzyć wiele metrów kwadratowych tego wyjątkowego materiału.

Skóra, która powstaje z grzybów

Pierwsze produkty "Mylo" mają trafić do sprzedaży w przyszłym roku. Według dyrektora generalnego BoltThreads - DanaWidmaiera, firma nie będzie zwykłym producentem nastawionym wyłącznie na zysk. Wśród jej celów jest m.in. ochrona środowiska i walka o zmiany na lepsze w tym obszarze.

Branża odzieżowa każdego roku przyczynia się do powstawania ogromnej ilości zanieczyszczeń. Startup tworząc swój materiał ze specjalnego rodzaju włókien wykonanych z grzybni, chce chronić naszą planetę przed dalszą destrukcją.

- Prawda jest taka, że ta branża pozostaje tykającą dla środowiska bombą zegarową i jest pełna przestarzałych technologii – powiedział Dan Widmaier w rozmowie z "The New York Times".

Twórcy "Mylo" przekonują, że hodowanie grzybni jest znacznie szybsze i bardziej ekologiczne niż hodowla bydła i tradycyjny sposób pozyskiwania skóry. Cały proces zajmuje 10 dni i polega na hodowaniu korzeniu grzybów na specjalnym podłożu z trocin. Tak powstałą grzybnię można garbować, farbować i wykańczać jak normalną skórę.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)