Acer zapowiada laptopa z ekranem 3D

Acer zapowiada laptopa z ekranem 3D
Źródło zdjęć: © IDG.pl

10.06.2009 14:00, aktual.: 10.06.2009 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod koniec października bieżącego roku na rynek powinien trafić pierwszy laptop firmy Acer, który zaoferuje ekran wyświetlający w pełni trójwymiarowy obraz.

Obraz

Laptop 3. Acera zaoferuje ekran o przekątnej 15,6 cali. Najważniejsze, że firma zainstaluje na nim oprogramowanie umożliwiające również konwersję filmów z 2D do 3D. Oczywiście urządzenie będzie w pełni obsługiwało wideo w 3D.
Acer zapowiada, że pracuje nad technologią, która pozwoli na wygodne oglądanie obrazu 3. bez konieczności korzystania ze specjalnych okularów stereoskopowych. Firma twierdzi, że jest na dobrej drodze by osiągnąć ten efekt. Po drodze musi jednak pokonać jeszcze kilka technicznych przeszkód.
"Acer 3D" powinien trafić do sklepów pod koniec października bieżącego roku. Urządzenie działać będzie na systemie operacyjnym Windows 7. choć Acer poczeka z oficjalną zapowiedzią do jego premiery.
Warto dodać, że Acer nie będzie pierwszą firmą, która zaoferuje laptopa z 3D. Już w 200. firma Sharp wprowadziła na rynek swój model laptopa Actius RD3D oferujący niemal te same rozwiązania technologiczne. Urządzenie zdobyło sporą popularność wśród specjalistów, głównie architektów, projektantów branży motoryzacyjnej i biotechnologów. Nie przełożyło się to jednak na zainteresowanie zwykłych klientów.
Acer zamierza zmienić taktykę i trafić ze swoim produktem do jak najszerszego grona odbiorców. Plan ma szanse na sukces - coraz więcej hitów z Hollywood jest oferowanych właśnie w 3D. Wśród najnowszych warto wymienić bajki "Potwory kontra Obcy", "Piorun", "Kurczak Mały" i "Odlot", filmy akcji "Podróż do Wnętrza Ziemi", "Krwawe Walentynki", "Blizna" czy wreszcie U2 3D, "Hannah Montana" czy "Hannah Montana i Miley Cyrus: Koncert Best of Both Worlds".

Swój entuzjazm w stosunku do takich produkcji wyrazili również Steven Spielberg czy James Cameron. Także inni producenci sprzętu zastanawiają się nad 3D - m.in. Mitsubishi, Samsung czy LG. Coraz więcej stacji telewizyjnych i reklamodawców również zaczyna interesować się tym segmentem.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)