Acer: więcej Androidów, mniej okienek

Acer: więcej Androidów, mniej okienek

Acer: więcej Androidów, mniej okienek
Źródło zdjęć: © Acer
03.12.2009 15:16, aktualizacja: 03.12.2009 15:41

Jeden z najmłodszych graczy na rynku mobilnym - Acer - poinformował, że w 2010 roku wprowadzi na rynek od 8 do 10 nowych urządzeń. Co ciekawe, nawet połowa z nich może pracować pod kontrolą Google Androida, co odbędzie się kosztem systemu Windows Mobile.

Do tej pory Acer wprowadził na rynek około 10 swoich produktów mobilnych, z których zaledwie jeden posiadał na pokładzie system Android. Pozostałe pracowały pod kontrolą mobilnych okienek Microsoftu. Jednak w kolejnym, 2010, roku proporcje te mają ulec wyraźnej zmianie.

W 2010 roku Acer zamierza wprowadzić na rynek kolejne 8 do 10 urządzeń, jednak udział w nich systemów Windows Mobile oraz Google Android ma zostać zbilansowany. Oznacza to, że nawet połowa nowych telefonów Acera może pracować pod kontrolą systemu z Mountain View.

Co to oznacza dla Microsoftu i jego systemu mobilnego? Jedynie tyle, że coraz więcej producentów telefonów rezygnuje z tej propozycji na rzecz bardziej perspektywicznych platform. Jak do tej pory uczyniła tak Motorola, która postanowiła skorzystać z możliwości, jakie daje Android.

Również Samsung postanowił pójść własną drogą, czego efektem będzie wprowadzenie własnego systemu operacyjnego o nazwie _ Bada OS _.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)