Acer: w 2010 roku netbooki zajmą 25% rynku laptopów

Acer: w 2010 roku netbooki zajmą 25% rynku laptopów

Acer: w 2010 roku netbooki zajmą 25% rynku laptopów
Źródło zdjęć: © Acer
04.05.2009 13:30, aktualizacja: 04.05.2009 14:33

Według Acera rynek netbooków będzie rósł znacznie bardziej dynamicznie niż wynikałoby z najnowszej analizy firmy badawczej Garner.

Firma Garner opublikowała niedawno raport, z którego wynika, że w tym roku do sklepów trafi około 2. milionów netbooków. Acer postanowił skomentować analizę i opublikował własne, znacznie bardziej optymistyczne oświadczenie w tej sprawie.
Rzecznik Acer, J.T. Wang, powiedział, że według własnych badań firmy w tym roku do kanałów dystrybucyjnych trafi nie 21. ale od 25 do 30 milionów netbookow.
To jednak dopiero początek optymistycznej wizji firmy. Acer pokusił się o zadeklarowanie, że w do 201. roku powyższe wartości sięgną aż 50 milionów egzemplarzy netbooków dostarczanych na rynek.
Z słów Wanga wynika również, że już w przyszłym roku jedna czwarta wszystkich laptopów należeć będzie do rodziny ultramobilnych netbooków. Wang twierdzi, że użytkownicy po prostu nie potrzebują nosić przy sobie potężnych Core 2 Duo, wielu gigabajtów pamięci RAM, dużego i nieporęcznego ekranu czy dodatkowych akcesoriów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)